Branża ITRynekPolecane tematy

OVH świętuje 20 urodziny, przyspiesza rozwój usług cloud computing i zmienia nazwę na OVHcloud

Jubileusz dwudziestolecia OVH to okazja do umocnienia pozycji firmy jako dostawcy usług chmurowych, które stanowią 70% jej przychodów. Grupa przyjmuje nazwę OVHcloud, co odzwierciedla jej strategię rozwoju biznesu i ekspansji międzynarodowej. Jubileusz firmy zbiega się z wkroczeniem w nowy etap rozwoju. Spółka koncentruje się na rozwiązaniach chmurowych i aktywnie włącza w powstanie europejskiego ekosystemu zaufanych rozwiązań. 

OVH świętuje 20 urodziny, przyspiesza rozwój usług cloud computing i zmienia nazwę na OVHcloud

OVH pojawiła się na rynku 20 lat temu wraz z początkiem wirtualizacji usług – PaaS, IaaS, SaaS itp. Dzisiaj w odniesieniu do tych usług używamy określenia ‘chmura’. Chcemy, aby nasza marka odzwierciedlała to, co robimy” – wyjaśnia Michel Paulin, dyrektor generalny OVHcloud. „Zmieniamy nazwę, ale nasze wartości pozostają niezmienne: otwartość i budowa ekosystemu gwarantującego ochronę danych. OVHcloud w dalszym ciągu propaguje swoją wizję chmury SMART: Simple. Multi-local. Accessible. Reversible and Transparent. Czyli prosta, multilokalna, dostępna, odwracalna i transparentna chmura. W odpowiedzi na wyzwania stawiane przez ustawę CLOUD Act, OVHcloud oferuje niezawodne i zgodne z europejskimi wartościami rozwiązania. Dzięki nim tworzy otwartą i odwracalną chmurę umożliwiającą klientom swobodny wybór sposobu zarządzania danymi i realizację celów biznesowych” – dodają przedstawiciele firmy.

OVHcloud realizuje strategię we wszystkich, czterech obszarach działania. Pierwszy z nich to rozwiązania Enterprise – wsparcie specjalistów IT w procesie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Produkty i rozwiązania klasy Enterprise oferują pełne bezpieczeństwo projektów podczas procesu transformacji cyfrowej dzięki transparentnej, odwracalnej, przewidywalnej i „multilokalnej” chmurze. W tym roku oferta serwerów bare metal zostanie wzbogacona o dedykowane klastry serwerów o gwarantowanej wydajności połączone w sieci prywatnej. Wkrótce tez firma zaktualizuje gamę serwerów dedykowanych HG, instalując w nich procesory najnowszej generacji – Intel Cascade Lake lub AMD EPYC 2 generacji – gwarantujące większa wydajność i niezawodność. Grupa rozpoczęła też proces kwalifikacji SecNumCloud.

Drugim obszarem jest rozwój otwartego i standardowego środowiska Public Cloud dla inżynierów DevOps, którzy potrzebują rozwiązań do rozwoju skalowalnych aplikacji w chmurze. Dzięki gamie produktów Public Cloud można szybko uruchamiać projekty, korzystając z zasobów na żądanie i dopasowując ich zużycie do rzeczywistych potrzeb. OVHcloud stosuje otwarte standardy takie, jak: Rozwiązania Public Cloud Storage są od teraz dostępne przy użyciu API S3, natomiast usługi Public Cloudstaną się kompatybilne z narzędziami RefStack.

Trzecim obszarem jest oferta dla specjalistów ds. infrastruktury, sprzętu i sieci, którzy chcą budować platformy cloud w oparciu o rozwiązania serwerowe. Rozwiązania serwerowe pozwalają administratorom systemów budować wydajną infrastrukturę w najbardziej przystępnej cenie. W tym roku OVHcloud całkowicie zmodyfikowała ofertę serwerów dedykowanych, stawiając na pierwszym miejscu prostotę i uniwersalność rozwiązań. OVHcloud wprowadziła ostatnio na rynek nową gamę serwerów dedykowanych Infrastructure, która umożliwia tworzenie architektury klastrowej lub zarządzanie rozproszonymi bazami danych. Oferta skierowana jest do firm średniej wielkości, instytucji administracji publicznej lub uczelni potrzebujących skalowalnych i wydajnych rozwiązań. Wszystkie serwery z gamy Infrastructure wyposażone są w najnowszą technologię OVHcloud Link Aggregation (OLA), która służy do agregacji interfejsów sieciowych serwerów. Dzięki temu zwiększa się dostępność serwerów, a jednocześnie każdy z nich jest odizolowany od sieci publicznej i chroniony przed ewentualnymi zagrożeniami. Ponadto niektóre serwery z gamy Infrastructure, dzięki zastosowaniu technologii Intel Software Guard Extensions (SGX), posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa umożliwiające całkowite odizolowanie kodów i przetwarzanych danych.

Ostatni obszar rozwoju usług OVHcloud ma na celu zwiększenie widoczności i lepszą komunikację dla biznesu dzięki rozwiązaniom Market. Rozwiązania te wspierają ewolucję cyfrowych twórców i małych firm. Oferta hostingu Cloud Web zostanie w tym roku wzbogacona o nowe konfiguracje otwierające pole do nowych zastosowań. Dodatkowe zasoby przyspieszą rozwój witryn lub aplikacji internetowych.
Podczas tegorocznej edycji OVHcloud Summit w Paryżu udział wzięli uczestnicy współtworzący ekosystem OVHcloud. Blisko 10 tys. osób, zgromadzonych w Paris Expo – lub śledzących transmisję live z wydarzenia – wysłuchało przemówienia otwierającego konferencję wygłoszonego przez Octave’a Klabę, prezesa i założyciela oraz Michela Paulin, dyrektora generalnego OVHcloud.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *