Branża ITRynek

Hewlett Packard Enterprise przejmie spółkę OpsRamp

Dzięki tej transakcji spółka zyska funkcjonalność z zakresu wsparcia dla operacyjnego zarządzania infrastrukturą IT. Ponadto technologia OpsRamp zostanie docelowo zintegrowana z platformą HPE GreenLake, będzie też dostępna jako samodzielna usługa, osadzona w rozwiązaniach obliczeniowych, pamięci masowej i sieciowych HPE. Transakcja zostanie sfinalizowana najprawdopodobniej w III kwartale roku fiskalnego HPE 2023, pod warunkiem uzyskania zezwoleń regulacyjnych i spełnienia innych typowych warunków – poinformowali przedstawiciele koncernu.

Hewlett Packard Enterprise przejmie spółkę OpsRamp

Zintegrowanie rozwiązania OpsRamp w zakresie zarządzania operacjami cyfrowymi z platformą edge-to-cloud HPE GreenLake – i wsparcie jej usługami HPE – ograniczy złożoność operacyjną w środowiskach korzystających z rozwiązań wielu dostawców, także w środowiskach wielochmurowych, wskazali przedstawiciele HPE.

„Obecnie klienci zarządzają szeregiem środowisk chmurowych. Wykorzystują różne modele operacyjne i narzędzia, co znacząco przekłada się na wyższe koszty i większą złożoność zarządzania działalnością cyfrową. Połączenie rozwiązań OpsRamp z HPE będzie oznaczać usunięcie tych barier poprzez udostępnienie klientom zintegrowanej platformy chmurowej edge-to-cloud, która umożliwia efektywniejsze zarządzanie i transformacje u klientów korzystających z wielu chmur różnych dostawców. Transakcja nabycia OpsRamp wzmocni pozycję HPE jako lidera i wprowadzi platformę HPE GreenLake do segmentu zarządzania operacjami IT” – skomentowała Fidelma Russo, CTO w HPE.

HPE GreenLake ­– fundament dla hybrydowych rozwiązań chmurowych

Platforma HPE GreenLake zapewnia ujednolicone, hybrydowe doświadczenie chmurowe i łatwy dostęp do usług w chmurze. Jak wskazują specjaliści HPE, dzięki dodaniu usług firmy OpsRamp, klienci koncernu będą w stanie efektywniej zarządzać swoimi inwestycjami w IT oraz szybciej reagować na incydenty. Korzyścią dla całej organizacji jest posiadanie jednej platformy do chmury hybrydowej.

Możliwości OpsRamp rozszerzają ofertę usług HPE – obejmującą usługi doradcze, operacyjne i zarządzane przez HPE GreenLake – o dostarczanie kompleksowego wsparcia dla hybrydowych i wielochmurowych środowisk IT. Dzięki tej ofercie klienci mogą skuteczniej zarządzać swoimi środowiskami chmurowymi, radykalnie zmniejszyć koszty operacyjne i poprawić ogólne doświadczenia IT wśród użytkowników, zapewniają przedstawiciele HPE.

„Integracja naszego hybrydowego rozwiązania OpsRamp do zarządzania działalnością cyfrową z HPE GreenLake zapewni bezkonkurencyjną ofertę dla organizacji nastawionych na innowacje i rozwój w złożonym, wielochmurowym świecie. Firmy poszukują ujednoliconego podejścia do lepszego zarządzania operacjami od brzegu sieci do chmury, dlatego partnerzy i dystrybutorzy będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju oferty as-a-service” – skomentował Varma Kunaparaju, CEO OpsRamp. „Cieszymy się z możliwości wykorzystania skali działania i globalnego zasięgu HPE do zaprezentowania naszej unikalnej oferty. Wyruszamy w tę podróż jako część HPE” – podsumował.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *