MENU

IBM zaoferuje rozwiązania SAP w swojej chmurze

16 października 2014Polecane tematy, Rynek

Dzięki zawartemu porozumieniu SAP HANA Enterprise Cloud będzie oferowana w chmurze IBM, co ma umożliwić klientom wdrażanie oprogramowania SAP szybciej oraz w lepiej zabezpieczonym środowisku. Infrastruktura, która jest podstawą usług cloud computing IBM oparta jest na serwerach z procesorami POWER.

cloud1

85% nowych, instalowanych aplikacji będzie instalowanych w chmurze (wg IDC).

To kolejny krok zmierzający do wzmocnienia oferty cloud computing IBM. Firma ta przejęła niedawno firmę SoftLayer za 2 mld USD, a dodatkowe 1,2 mld USD wydała na budowę i rozbudowę 40 centrów danych w 15 krajach. Z kolei dla SAP, IBM to kolejny partner “chmurowy”. W maju 2014 r. niemiecka firma porozumiała się w tej sprawie z Microsoftem, w 2013 r. z HP, a dwa lata temu z Amazon.com. „Współpraca z IBM dotyczy SAP HANA Enterprise Cloud, czyli hostingu aplikacji biznesowych w oparciu o SAP HANA. Dla rozwiązań własnych klientów, czy analityki mamy SAP HANA Cloud” – wyjaśniają przedstawiciele SAP Poland.

Jak się ocenia, współpraca obu firm – działających przede wszystkim na rynku korporacyjnym – oznacza, że w tym segmencie rynku rośnie popularność rozwiązań cloud computing. SAP niedawno przeprowadził ankietę wśród swoich klientów, z której wynika, że 50% z nich planuje przenieść do chmury część lub nawet wszystkie aplikacje biznesowe.

cloud2

50% dużych przedsiębiorstw w roku 2017 będą korzystać z chmur hybrydowych.

Rozwiązania SAP HANA staną się częścią nowej platformy IBM SmartCloud Application Services. IBM ma przejąć od klientów SAP większość zadań związanych z zarządzaniem aplikacjami biznesowymi tego producenta. Dotyczy to takich działań, jak instalacja nowej bazy danych (dzięki usługom IBM SmartCloud czas ten skrócić się ma z 1 dnia do 12 minut), czy przygotowanie uaktualnienia systemu SAP (czas przestoju ma skrócić się z 2-3 dni do 40 minut).

Wśród usług oferowanych w chmurze IBM są m.in.: IBM Tivoli Service Automation Manager, IBM Smart Business Cloud Enterprise, IBM SmartCloud Enterprise+, IBM Hosting oraz IBM Application on Demand (AoD).

cloud3

10-krotnie wzrośnie do roku 2017 liczba aplikacji oferowanych w chmurze.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »