PracaAplikacjeProgramowaniePREZENTACJA PARTNERA

Innovecs: Mamy ambitne plany dotyczące rynku polskiego i regionu Europy Wschodniej

Executive ViewPoint

Z Alexem Lutskiym, założycielem i CEO Innovecs, rozmawiamy o strategii biznesowej; unikalnej kulturze organizacyjnej; a także specjalizacji polskiego zespołu i trwającej rekrutacji do polskiej spółki Innovecs z siedzibą w Krakowie.

Innovecs: Mamy ambitne plany dotyczące rynku polskiego i regionu Europy Wschodniej

Firma Innovecs wyspecjalizowała się w tworzeniu oprogramowania dla różnorodnych grup klientów. Na czym w istocie opiera się Państwa oferta?

Naszą misją jest tworzenie wartości dodanej dla partnerów i wspieranie ich rozwoju, transformacji oraz innowacji za pomocą unikalnych rozwiązań cyfrowych. Innovecs specjalizuje się w projektowaniu i rozwijaniu różnego rodzaju wyspecjalizowanych rozwiązań aplikacyjnych.

Nasz zespół posiada wiedzę technologiczną oraz domenową m.in. w zakresie procesów typowych dla logistyki oraz globalnych łańcuchów dostaw, branż FinTech i HealthTech, sektora wysokich technologii, a także branży gamingu i rozrywki. Na przestrzeni minionych lat wspólnie z klientami zrealizowaliśmy ponad 60 złożonych projektów. Dowodem naszej skuteczności jest fakt, że klienci wielokrotnie wracają do nas z kolejnymi inicjatywami. Dotychczas dostarczyliśmy rozwiązania dla ponad 100 firm globalnych.

Miarą naszego sukcesu jest też fakt, że Innovecs 5. rok z rzędu znalazł się na – opracowanej przez firmę Inc. – liście 5000 najszybciej rozwijających się prywatnych firm w USA. W 2022 roku, po raz czwarty z rzędu znaleźliśmy się również na liście Global Outsourcing 100 Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalistów Outsourcingu (IAOP).

Z kolei w 2021 roku otrzymaliśmy status Platynowego Partnera ISTQB (International Software Testing Qualification Board) oraz status AWS Select Consulting Partner w sieci partnerskiej Amazon Web Services. Obecnie posiadamy biura w USA, Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej, Ameryce Łacińskiej, Izraelu, Australii i Ukrainie. Niebawem do tego grona dołączy nowy oddział w Polsce.

Początkowo, polskie centrum realizacyjne Innovecs będzie koncentrowało się na obsłudze projektów z dwóch obszarów. Są to segmenty Gaming & Entertainment oraz Supply Chain & Logistics. Wierzę, że w Polsce powstanie zespół, który we współpracy z pracownikami Innovecs z innych części świata pomoże nam stworzyć świetne produkty w tych domenach.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na utworzenie biura akurat w Polsce?

Nie jest tajemnicą, że Polska to informatyczne centrum Europy, kraj dysponujący jedną z najbardziej licznych społeczności specjalistów technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także wiarygodna lokalizacja dla usług outsourcingu. Wejście na polski rynek jest naturalnym etapem rozwoju działalności Innovecs.

Nasza strategia zakłada, że wchodząc na nowe rynki, przyciągamy najbardziej utalentowanych specjalistów i na bazie lokalnych zespołów otwieramy regionalne centra realizacji. W Polsce powstanie kolejne, które – wspólnie z zespołami z całego świata – będzie bezpośrednio zaangażowane w projekty realizowane dla naszych klientów.

Jest to o tyle istotne, że w skali świata popyt na rozwiązania wspierające cyfrową transformację biznesu rośnie wykładniczo, a nasze usługi bardzo dobrze wpisują się w tego rodzaju potrzeby. Globalne przedsiębiorstwa wymagają najwyższej klasy rozwiązań, powstających na bazie specjalistycznej wiedzy technologicznej, unikalnych kompetencji oraz umiejętności sprzyjających bezproblemowej współpracy z klientami.

Chcemy jak najlepiej wspierać klientów na drodze do ich sukcesów biznesowych, a także budowania pozycji lidera w branżach, w których się specjalizują. Nasz polski oddział będzie 10. biurem Innovecs na świecie. Kolejne powstaną w Gruzji, Kolumbii i na Węgrzech.

Jakiego rodzaju specjaliści znajdą zatrudnienie w polskim biurze Innovecs i kiedy rozpocznie ono działalność?

Chcemy uruchomić centrum realizacji jesienią 2022 roku. Obecnie prowadzimy rekrutację. Nasze plany zakładają, że jeszcze w tym roku w krakowskim zespole zatrudnienie znajdzie ponad 30 osób. Poszukujemy m.in. specjalistów DevOps, deweloperów Fullstack i Go, a także specjalistów w zakresie budowania aplikacji na platformę iOS oraz testerów oprogramowania. Ponadto poszukiwani będą specjaliści niezbędni do konkretnych projektów realizowanych przez polski zespół.

Co ważne, poszukujemy przede wszystkim osób o podobnym spojrzeniu na świat. Zależy nam na tym, aby pracownicy dobrze odnaleźli się w naszej kulturze organizacyjnej, której fundamentem jest hasło: ”Innovate, Inspire, Care”. Nasz lokalny hub powstanie w Krakowie, ale zakładamy, że większość członków polskiego zespołu będzie pracować zdalnie.

Nasza kultura organizacyjna w naturalny sposób zachęca do zrównoważonego życia i pomaga rozwijać swoje pasje pozazawodowe. Znaczącym wsparciem jest tu społeczność InnoClub, która powstała, aby w ramach naszej organizacji połączyć osoby o podobnych zainteresowaniach, jak sport, gaming, wystąpienia publiczne czy działalność inwestycyjna.

Jaka będzie rola polskiego zespołu w globalnych strukturach Innovecs? W jakiego typu projekty będzie zaangażowany lokalny zespół?

Polska bez wątpienia stanie się jednym z wiodących rynków dla naszego rozwoju. Jest to bardzo dynamiczny rynek, bogaty w utalentowanych programistów i innych specjalistów od technologii.

Początkowo, polskie centrum realizacyjne Innovecs będzie koncentrowało się na obsłudze projektów z dwóch obszarów. Są to segmenty Gaming & Entertainment oraz Supply Chain & Logistics. Wierzę, że w Polsce powstanie zespół, który we współpracy z pracownikami Innovecs z innych części świata pomoże nam stworzyć świetne produkty w tych domenach.

Utworzenie polskiego oddziału z pewnością pomoże nam też rozszerzyć horyzonty działania. Jest to ważne, ponieważ to właśnie wiedza, kompetencje oraz wieloletnie doświadczenie naszego globalnego zespołu sprawiają, że jesteśmy w stanie oferować innowacyjne rozwiązania, odpowiadające potrzebom różnych branż. W skali świata zatrudniamy ponad 800 osób, a mimo to możemy nadal dynamicznie rozwijać skalę naszej działalności. Mamy również bardzo ambitne plany dotyczące rynku polskiego i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przykładowo będziemy angażować się w działalność lokalnych społeczności i organizacji wspierających branżę IT w Polsce.

Może Pan przybliżyć charakter projektów realizowanych przez Innovecs w tych obszarach?

Innovecs Games specjalizuje się w projektach związanych z szeroko rozumianą rozrywką i branżą gamingową. W tym obszarze świadczymy dla klientów zróżnicowane usługi m.in. w zakresie tworzenia oprogramowania. Można powiedzieć, że pomagamy uznanym studiom gier, ale także odważnym startupom z branży gamingowej tworzyć i rozwijać innowacyjne gry.

Filarami oferty Innovecs Games są: technologie mobilne, grafika i animacja 3D dla wszystkich platform, usługi oraz rozwiązania wspierające monetyzację działalności w branży gamingowej. Wspieramy też koncepcję Web 3.0. Współpracujemy z takimi światowymi liderami branży gamingowej, jak Zynga czy JamCity. Nasz sukces w tym obszarze jest zakorzeniony w pasji do gier komputerowych oraz naszej szczerej chęci wniesienia wartości kreatywnej i biznesowej do branży rozrywki elektronicznej.

Bardzo ważny jest dla nas także dział Supply Chain & Logistics. Jego domeną są rozwiązania oraz usługi wspierające funkcjonowanie złożonych łańcuchów dostaw i procesów logistycznych. Specjalizujemy się przede wszystkim w platformach aplikacyjnych, tj. systemach zarządzania transportem TMS, magazynami WMS, ale też obsługą funkcji logistycznych zleconych podmiotom zewnętrznym 3PL – Third Party Logistics 3PL oraz obsługą integracji i procesów eCommerce.

Współpracujemy z największymi globalnymi firmami, takimi jak: EmergeTMS, Turvo czy Ascent Logistics. Rozwijamy również nasze kompetencje w zakresie najnowszych trendów technologicznych widocznych w światowych łańcuchach dostaw, a także wzmacniamy usługi profesjonalne i rozwiązania wspierające integrację systemów.

Jak zamierzacie zachęcić specjalistów IT z Polski do pracy w zespole Innovecs na, bądź co bądź, bardzo konkurencyjnym rynku pracy IT?

Znamy oczekiwania specjalistów IT w Polsce i jesteśmy gotowi im sprostać. Proponujemy również pracę przy bardzo ciekawych projektach i niemal nieograniczone możliwości rozwoju. Myślę jednak, że poza typowymi benefitami mocno wyróżnia nas kultura Innovecs. Zakłada ona m.in. ciągły rozwój zawodowy i osobisty. Nasi pracownicy Innovecs są interesariuszami firmy, więc ich rozwój, dobre samopoczucie i szczęście są jednymi z najważniejszych priorytetów całej organizacji.

Co więcej, nasza kultura organizacyjna w naturalny sposób zachęca do zrównoważonego życia i pomaga rozwijać swoje pasje pozazawodowe. Znaczącym wsparciem jest tu społeczność InnoClub, która powstała, aby w ramach naszej organizacji połączyć osoby o podobnych zainteresowaniach, jak sport, gaming, wystąpienia publiczne czy działalność inwestycyjna. Większość grup zainteresowań jest prowadzona w sposób przyjazny dla uczestników zdalnych, a więc będą one łatwo dostępne również dla osób z polskiego zespołu Innovecs. Każdy pracownik może dołączyć do dowolnej społeczności, aby rozwijać się nie tylko zawodowo, lecz także doskonalić w swoich pasjach. Każdy z naszych pracowników może zostać też liderem nowej społeczności InnoClub.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *