CyberbezpieczeństwoRynek

Intel inwestuje w zarządzanie hasłami oraz tożsamością

Zakup firmy PasswordBox pozwoli na wzmocnienie kompetencji komórki odpowiedzialnej w firmie Intel za rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Technologie firmy PasswordBox ułatwiają zarządzanie danymi dostępowymi – a także proces autoryzacji użytkownika.

Intel inwestuje w zarządzanie hasłami oraz tożsamością

Według przedstawicieli koncernu Intel rozwiązania PasswordBox zapewniają użytkownikom możliwość łatwego logowania do witryn internetowych i aplikacji – z poziomu dowolnego urządzenia – bez konieczności zapamiętywania danych dostępowych. Na mocy transakcji cały zespół kalifornijskiej spółki dołączył do działu Intel Security Group. Wartości transakcji nie ujawniono.

Przedstawiciele firmy Intel zapowiadają wykorzystanie technologii PasswordBox m.in. do uproszczenia procesów logowania przy użyciu złożonych haseł, wzmocnienia bezpieczeństwa danych dostępowych. Planowane jest też szersze wykorzystanie technologii przejętej firmy w ramach oferty sprzętowej i aplikacyjnej koncernu Intel. Niewykluczone więc, że technologie z zakresu zarządzania danymi dostępowymi znajdą zastosowanie już na poziomie instrukcji procesorów firmy Intel. Zapowiadane są też inwestycje w rozwój opatentowanych przez kalifornijską spółkę technologii, a także wyposażenie oferowanych dotąd narzędzi w nowy interfejs obsługi.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *