Branża ITRynekPolecane tematy

itelligence przechodzi rebranding i zmienia nazwę na NTT DATA Business Solutions

Jeden z największych partnerów globalnych SAP, firma itelligence, z dniem 1 kwietnia zmienia nazwę na NTT DATA Business Solutions. Poprzednia odrębna marka zostanie przekształcona zgodnie z brandingiem NTT DATA. Rebranding spółki to część dużej globalnej inicjatywy rozwojowej realizowanej przez NTT DATA. Jak podkreślają przedstawiciele itelligence/NTT DATA Business Solutions, firma zachowa dotychczasowy model biznesowy i pozostanie samodzielną jednostką w ramach NTT DATA, skoncentrowaną na kompetencjach związanych z SAP.

itelligence przechodzi rebranding i zmienia nazwę na NTT DATA Business Solutions
Norbert Rotter, CEO NTT DATA Business Solutions

Grupa NTT DATA Business Solutions, zatrudniająca obecnie ponad 10 tys. osób na całym świecie, będzie nadal działać pod kierownictwem CEO, Norberta Rottera. Wszystkie umowy z klientami, partnerami i usługodawcami współpracującymi z Grupą pozostają w mocy.

“Razem z NTT DATA, jednym z dostawców usług informatycznych odnoszących największe sukcesy w skali globalnej, otwieramy dziś nowy rozdział w historii naszej spółki, dzięki któremu będziemy jeszcze bardziej widoczni” – powiedział Norbert Rotter, CEO NTT DATA Business Solutions. “Jednocześnie naszym głównym celem nadal jest współpraca z SAP jako wiodący globalny partner i reseller SAP. Dzięki sile NTT DATA zyskamy również nowe możliwości dotarcia do rynku jeszcze większych przedsiębiorstw. Jestem pewien, że powszechnie ceniona marka NTT DATA pomoże nam odnosić kolejne sukcesy i wzmacniać naszą rozpoznawalność na świecie. Pozyskamy również więcej utalentowanych specjalistów, którzy będą mogli rozpocząć swoją międzynarodową karierę razem z NTT DATA Business Solutions” – dodał.

Jak wskazują przedstawiciele spółki NTT DATA, która od 2013 roku posiada 100% udziałów itelligence, wspomniany rebranding to kolejny etap działań zmierzających do globalnej integracji marki. “Wierzę, że dzięki wzmocnieniu marki będziemy mogli na większą skalę świadczyć wysokiej jakości usługi klientom z całego świata i osiągnąć dalszy wzrost naszej działalności. W ramach działań NTT DATA, dzięki którym grupa dołączyć ma do grona pięciu największych dostawców usług informatycznych, NTT DATA Business Solutions odegra ważną rolę poprzez wzmacnianie i powiększanie swojej oferty opartej o rozwiązania SAP” – zadeklarował Kaz Nishihata, Senior Executive Vice President & Representative Director w NTT DATA.

itelligence przechodzi rebranding i zmienia nazwę na NTT DATA Business Solutions

Najnowsze badanie przeprowadzone przez firmę Gartner pokazało, że NTT DATA jest obecnie ósmą pod względem wartości i jedną z najszybciej rosnących marek na rynku IT oraz plasuje się w pierwszej dziesiątce globalnych usługodawców dostarczających rozwiązania biznesowe i systemy informatyczne dla przedsiębiorstw.

Nowa misja

Przypomnijmy, że NTT DATA Business Solutions pomaga klientom przekształcać się w inteligentne przedsiębiorstwa poprzez swoje oddziały w 30 krajach. Spółka jest jednym z kilku Platynowych Partnerów SAP i uczestniczy w programie SAP PartnerEdge, a także prowadzi pięć własnych centrów danych. Obiekty te zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, Malezji, USA i Danii. Według firmy analitycznej ISG, NTT DATA Business Solutions jest globalnym liderem wdrożeń SAP S/4HANA oraz jako partner pomagający klientom w ich cyfrowej transformacji. Jak dotąd spółka ma na swym koncie ponad 460 projektów (ukończonych i w toku) obejmujących systemy SAP S/4HANA. W 2020 roku firma uzyskała przychody ze sprzedaży usług konsultingowych, managed cloud i wspierania innowacji w oparciu o rozwiązania SAP w wysokości 1,072 mld euro.

itelligence przechodzi rebranding i zmienia nazwę na NTT DATA Business Solutions

“Nasza najnowsza oferta Rise with SAP jest najlepszym dowodem immersyjnej współpracy z partnerami w SAP. Ekosystem partnerów jest kluczem do realizacji naszego ambitnego celu, a współpraca z NTT DATA Business Solutions to najlepszy dowód siły długofalowej i obopólnie korzystnej relacji biznesowej” – stwierdził Karl Fahrbach, Chief Partner Officer w SAP.

Rise with SAP to nowa inicjatywa SAP zakładająca sprzedaż SAP S/4HANA wyłączenie w subskrypcyjnym modelu chmurowym. “To bardzo dojrzała ofertą jak na polski rynek” – powiedziała ITwiz Paulina Skowron, PR & Marketing Manager w NTT DATA Business Solutions. “Jesteśmy przygotowani to takiej sprzedaży ze względu na własne doświadczenie w usługach cloud. Ponadto jesteśmy partnerem globalnym Microsoft z najwyższym poziomem kompetencji, AWS oraz lokalnie IBM, a wszystkie te firmy dostarczają chmurę do Rise’a” – zapewniła.

“Naszym najważniejszym celem jest zagwarantowanie istotnej wartości dodanej i sukcesu we wszystkich procesach transformacyjnych oraz spełnianie indywidualnych oczekiwań naszych klientów” – powiedział Norbert Rotter. “Nowa misja zwięźle wyraża aspiracje NTT DATA Business Solutions: We Transform. SAP Solutions into Value”.

Nowe możliwości

Według przedstawicieli NTT DATA Business Solutions, rebranding był naturalnym i oczekiwanym krokiem w rozwoju działalności firmy, który pozwoli nie tylko przyspieszać cyfrową transformację jej klientów, ale także otworzy nowe możliwości dla zespołu. “Naszą ambicją jako pracodawcy jest inspirowanie i wspieranie rozwoju pracowników. Będąc częścią globalnej rodziny NTT DATA, stajemy się pracodawcą pierwszego wyboru dla osób chcących budować swoją karierę zawodową w międzynarodowym środowisku” – powiedział Piotr Grzegorski, CO-CEO NTT DATA Business Solutions w Polsce.

I tak, firma, mając w realizacji bądź na etapie sprzedaży sporo dużych projektów, planuje zwiększyć zatrudnienie. “Intensywnie poszukujemy pracowników i mamy nadzieję, że brand NTT DATA będzie na rynku pracy atrakcyjny” – potwierdziła Paulina Skowron.

Jak poinformowano ITwiz, póki co nie ma planów na głębszą integrację z innymi podmiotami NTT w Polsce. Jednocześnie, jak wskazują przedstawiciele spółki, z czasem mogą pojawią się krajowe, duże projekty NTT, do realizacji których zostanie zaproszona firma NTT DATA Business Solutions oraz była Dimension Data.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *