MENU

Jacek Murawski w Parallels

18 stycznia 2014Blog redakcji

Rok po odejściu z Microsoft Polska Jacek Murawski został dyrektorem generalnym działu Service Provider Sales i wiceprezesem na region EMEA w Parallels.

murawski

Odpowiada też za sprzedaż rozwiązań dla dostawców usług. Powstała w roku 2000 firma Parallels zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla firm hostingowych i dostawców usług cloud computing. W Polsce największym jej klientem jest home.pl. Jacek Murawski jednak na razie skupia się na największych operatorach w Europie – Telefonica, Telecom Italia, Telenor, KPN…

Ponad 9000 dostawców usług korzysta z rozwiązań Parallels, aby dostarczać tysiące aplikacji i usług w chmurze do ponad 10 mln małych i średnich firm w ponad 130 krajach” – można przeczytać na stronie firmy. Flagowym rozwiązaniem firmy jest platforma Application Packaging Standard. Firma oferuje też rozwiązania do wirtualizacji takie, jak Parallels Virtuozzo Containers, czy Parallels Desktop.

Inwestorem w Parallels jest Cisco Systems.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

One Response to Jacek Murawski w Parallels

  1. flipek napisał(a):

    gratulacje dla Jacka.
    wygląda na to, ze Parallels przejmują byli pracownicy MS ;-)…(bo Jacek nie jest tam jedyny i nie pierwszy ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »