Zmiany kadrowe

James Petter nowym szefem Snowflake w regionie

W roli wiceprezesa ds. sprzedaży na region Europy, Środkowego Wschodu i Afryki jest odpowiedzialny m.in. za rozwój działalności firmy Snowflake w regionie, pozyskiwanie nowych klientów, a także rozwijanie współpracy i innowacji w ekosystemie Data Cloud.

James Petter nowym szefem Snowflake w regionie

James Petter zapowiada m.in. zaangażowanie w działania mające na celu zapewnienie jak najlepszego wsparcia dla klientów Snowflake w regionu EMEA przy wykorzystaniu najnowszych technologii bazujących na danych – i rozwiązań Snowflake ułatwiających wykorzystanie potencjału tychże danych. “Jako lider zawsze działałem według zasady „służyć, by przewodzić”. W firmie tak innowacyjnej, jak Snowflake to stwierdzenie niezmiennie pozostaje prawdziwe” – mówi James Petter, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie EMEA w Snowflake. “Firma Snowflake znajduje się w ekscytującym momencie swojej podróży, prowadzonej poprzez rozwój generatywnej sztucznej inteligencji, dużych modeli językowych (LLM) i aplikacji. Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy właśnie na tym etapie i rozszerzyć te możliwości na cały region EMEA, pomagając naszym klientom lepiej wykorzystywać ich dane” – dodaje.

Przez ostatnie 8 lat James Petter był związany z firmą Pure Storage, gdzie pełnił m.in. rolę wiceprezesa odpowiedzialnego za działalność w regionie EMEA. Wcześniej związany był też m.in. z firmami, takimi jak EMC oraz Cisco.

“Nasza organizacja w regionie EMEA znajduje się w wyjątkowej fazie, w której kontynuujemy ekspansję i zwiększamy naszą obecność w regionie, a także pomagamy klientom w większym stopniu wykorzystać potencjał ich danych” – podkreśla Chris Degnan, Chief Revenue Officer w firmie Snowflake. Według niego, zaangażowanie Jamesa Pettera w nowej roli pomoże zdynamizować rozwój działalności Snowflake w regionie.

Warto dodać, że obecnie Snowflake zatrudnia w regionie EMEA ponad 1,3 tys. osób, zaś tylko w pierwszym kwartale finansowym regionalny oddział firmy zanotował wzrost przychodów sięgający 66%.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *