Zmiany kadrowe

Jarosław Urbańczyk nowym wiceprezesem Skanska ds. IT

Dotychczasowy CIO dla Skanska w Europie Środkowej, został wiceprezesem ds. IT w Skanska AB. Jarosław Urbańczyk pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 kwietnia 2016 r.

Jarosław Urbańczyk nowym wiceprezesem Skanska ds. IT

Jarosław Urbańczyk jest związany ze Skanska od 2000 roku. Dotychczas pełnił funkcję szefa IT Skanska w Europie Środkowej. Zintegrował działy IT dla jednostek Skanska w Polsce, a następnie zbudował sprawnie działającą wspólną strukturę IT dla Skanska w całej Europie Środkowej. “Głębokie rozumienie biznesu, doskonałe umiejętności menedżerskie i silne oparcie na wartościach sprawiają, że Jarosław jest doskonałym wyborem na to stanowisko” – komentuje Veronica Rörsgård, Executive Vice President Skanska AB. “Największe osiągnięcie Jarka – połączenie jednostek IT na trzech rynkach w jedną, sprawnie funkcjonującą całość – jest działaniem bezprecedensowym w funkcjach wsparcia całej korporacji. Awans Jarosława pokazuje, że wspólne, sprawnie działające, ponadgraniczne IT w Europie Środkowej jest sukcesem i dowodzi jednocześnie, że takie działania są doceniane i pożądane w strukturach globalnych Skanska” – dodaje Marek Malinowski, dyrektor finansowy w Skanska S.A.

Grupa Skanska zatrudnia w Polsce już prawie 8 tys. osób. Sposób działania i rozwiązania stosowane w polskich strukturach firmy są coraz mocniej zauważane i doceniane w Skanska globalnie. Stosowane na polskim rynku pomysły i standardy pracy stają się coraz częściej inspiracją dla podobnych rozwiązań w innych oddziałach firmy na świecie.

Jarosław Urbańczyk to kolejny Polak w najwyższych strukturach Grupy Skanska. Od stycznia 2010 roku jedno z kluczowych stanowisk – wiceprezesa wykonawczego (Executive Vice President) w zarządzie Skanska AB w Sztokholmie zajmuje Roman Wieczorek – wcześniej prezes zarządu polskiego oddziału. Natomiast od stycznia br.  funkcję prezesa Skanska CDE, spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, pełni Katarzyna Zawodna – wcześniej dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *