Zmiany kadrowe

Junfeng Li nowym prezesem Huawei Polska

Z dniem 1 czerwca 2016 r. Junfeng Li zastąpi Owena Ou na stanowisku prezesa polskiego oddziału firmy. Owen Ou będzie pełnił funkcję prezesa działu konsumenckiego w Huawei Rosja.

Junfeng Li nowym prezesem Huawei Polska

Nowy prezes Huawei Polska będzie odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi trzema grupami biznesowymi firmy – Carrier, Enterprise i Consumer. “Junfeng Li planuje skupić się na kontynuowaniu współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi w celu rozbudowy i poprawy jakości sieci, a jednocześnie wspierać realizację Narodowego Planu Szerokopasmowego. W segmencie Enterprise będzie w dalszym ciągu wzmacniał i poszerzał współpracę z partnerami kanałowymi, aby zapewnić wysoką jakość produktów i rozwiązań odpowiadających na indywidualne potrzeby firm w szczególności w takich sektorach jak: edukacja, finanse, telekomunikacja, energetyka k sektor publiczny. Nowa strategia prezesa przewiduje dalszy wzrost udziałów marki na rynku smartfonów. Zakłada także pozycjonowanie urządzeń Huawei w segmencie premium oraz wzmacnianie świadomości marki wśród konsumentów” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

W 2015 roku przychody Huawei Polska wzrosły o 48% w porównaniu do roku 2014. W segmencie Carrier firma zrealizowała wiele projektów we współpracy z lokalnymi operatorami, w tym wdrożenie wspólnej sieci 3G i 4G dla Orange i T-Mobile oraz ogólnopolskiej sieci radiowej dla P4. Razem z Polkomtelem firma dostarczyła obejmującą cały kraj technologię sieci transmisyjnej dla wsparcia usług LTE.

W sektorze Enterprise firma przeprowadziła wdrożenia dla sektora edukacji, w tym dostarczyła klastry obliczeniowe o bardzo wysokiej mocy dla Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz Interdyscyplinarnego Centrum Modelownia Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Dzięki tym urządzeniom uczelnie zyskały optymalne środowisko komputerowe wysokiej klasy, umożliwiające prowadzenie zaawansowanych badań naukowych m.in. w branży chemicznej oraz w dziedzinie meteorologii, lotnictwa, nawigacji satelitarnej czy alternatywnych źródeł energii. W ciągu ostatnich lat firma zrealizowała również wiele projektów w sektorze publicznym dla takich instytucji jak ZUS, Ministerstwo Finansów, Kujawsko-Pomorska Sieć Informacyjna oraz dla kilku miast: Radomia, Częstochowy i Warszawy. Huawei udało się także wzmocnić swoją pozycję w sektorze finansowym, energetycznym i telekomunikacyjnym.

Na rynku konsumenckim Huawei uzyskał 19,8 proc. udziału w rynku smartfonów w Polsce z końcem I kwartału 2016 r. Huawei zaliczył 18-krotny wzrost w niecałe 3 lata.

Junfeng Li dołączył do Huawei w 2001 roku jako inżynier w centrum badań i rozwoju. Początkowo zajmował się badaniami w obszarze sieci mobilnej w Centrum Obsługi i Utrzymania, a rok później rozpoczął pracę nad rozwojem urządzeń dla sieci bezprzewodowych i oprogramowania dla stacjonarnych sieci szerokopasmowych. W 2005 roku wyjechał do Afryki. W latach 2007-2013 podlegały mu oddziały Huawei w Kenii, Zambii, na Madagaskarze i Mauritusie. Niedługo potem objął stanowisko wiceprezesa Huawei na region Afryki Południowo-Wschodniej, gdzie był odpowiedzialny za rozwój kanału sprzedaży na rynku telekomunikacyjnym. W 2013 roku rozpoczął pracę w Polsce, gdzie jako wiceprezes przejął kierownictwo nad grupą biznesową Carrier w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. Rok później awansował na stanowisko prezesa tego oddziału.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *