Zmiany kadrowe

Kevin Samuelson nowym dyrektorem generalnym firmy Infor

Dotychczasowy dyrektor finansowy na stanowisku CEO zastąpił Charlesa Phillipsa, który objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej firmy.

Kevin Samuelson nowym dyrektorem generalnym firmy Infor

„Infor pod kierownictwem Charlesa stał się wiodącym na rynku dostawcą aplikacji ERP działających w chmurze. Naszą wizją jest dalszy intensywny rozwój, modyfikowanie i rozszerzanie gamy produktów SaaS, umożliwiających szybki i wymierny zwrot z inwestycji oraz zapewnianie najwyższej klasy obsługi na każdym etapie współpracy” – zapowiada nowy dyrektor generalny firmy Infor. Kevin Samuelson jest związany z firmą Infor od 14 lat. Z oficjalnych informacji wynika, że odgrywał m.in. kluczową rolę w realizacji strategicznych przejęć, wspierając wzrost firmy z poziomu 35 milionów dolarów rocznego przychodu do 3 miliardów, a także pozyskując długoletnich partnerów inwestycyjnych. Dodatkowo Kevin Samuelson angażował się w wiele działań operacyjnych i handlowych.

„Jestem niezmiernie dumny z osiągnięć zespołu Infor w trakcie mojej kadencji. Teraz nadszedł właściwy moment na ewolucyjną zmianę kierownictwa firmy, która niezmiennie pozostaje motorem innowacji w branży. Kevin jest utalentowanym liderem i cieszę się z możliwości współpracy z nim oraz z naszym doświadczonym zespołem. Jestem przekonany, że Kevin i jego zarząd wprowadzą Infor na kolejny poziom rozwoju, skutecznie wdrażając naszą strategię biznesową i wykorzystując pojawiające się na rynku szanse. Infor ma wspaniałych ludzi i predyspozycje do wzrostu w ramach swojej niepowtarzalnej misji pierwszej w branży firmy chmurowej” – mówi Charles Phillips, który pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy od 2010 roku. Pod jego kierownictwem nastąpił istotny wzrost skali działalności firmy Infor. Znacząco rozbudowano również ofertę rozwiązań firmy Infor – tylko w ciągu ostatnich 5 lat prace badawczo-rozwojowe firmy Infor pochłonęły środki rzędu 2,5 mld USD. Wedle zapowiedzi w roli przewodniczącego rady nadzorczej Infor Charles Phillips skupi się na rozwoju strategii, relacjach z klientami oraz przygotowaniu i realizacji kolejnych przejęć wspierających rozwój firmy. Przed objęciem stanowiska CEO firmy Infor, Charles Phillips pełnił m.in. funkcję wiceprezesa koncernu Oracle, a także dyrektora zarządzającego Morgan Stanley.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *