Zmiany kadrowe

Kinga Piecuch dołącza do kierownictwa SAP w regionie

Będzie odpowiadać za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Austrii. Kinga Piecuch będzie też odpowiedzialna za rozwój sieci partnerów SAP w tym regionie. Do czasu ogłoszenia następcy na stanowisku prezesa SAP Polska będzie łączyła nową funkcję z dotychczasowymi obowiązkami.

Kinga Piecuch dołącza do kierownictwa SAP w regionie

Z początkiem maja br. Kinga Piecuch obejmie stanowisko Head of General Business and Global Channel SAP w Europie Środkowo Wschodniej. W nowej roli będzie odpowiedzialna m.in. za rozwój oferty SAP w obszarze rozwiązań dla sektora MSP. Zadaniem Kingi Piecuch będzie także koordynacja rozwoju sieci partnerów SAP w krajach regionu EMEA.

Kinga Piecuch objęła stanowisko prezesa SAP Polska w 2014 roku. Przedstawiciele firmy podkreślają, że wówczas spółka ta była jedynie lokalnym oddziałem SAP i – przy zatrudnieniu na poziomie 140 osób – koncentrowała się głównie na działalności sprzedażowej i wdrożeniowej. Obecnie SAP Polska zatrudnia około 600 osób. Firma dysponuje też dwoma centrami rozwoju oprogramowania – w Gliwicach i w Krakowie. Z oficjalnych informacji wynika również, że pod kierownictwem Kingi Piecuch firma SAP Polska przestała być postrzegana jako tradycyjny dostawca systemów klasy ERP i stała się kluczowym graczem w obszarze szeroko rozumianej transformacji cyfrowej dla klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

“Dzięki zaangażowaniu i pracy całego zespołu SAP Polska w ciągu ponad pięciu lat osiągnęliśmy fenomenalne wyniki i umocniliśmy naszą pozycję lidera segmentu oprogramowania dla biznesu. Zmieniliśmy też oblicze naszej organizacji. Gdy obejmowałam stery w SAP Polska byliśmy postrzegani jako dostarczyciel rozwiązań tylko dla dużych firm i korporacji. Teraz około 50% wszystkich klientów SAP w Polsce to małe i średnie firmy. Jestem dumna ze wszystkiego, co osiągnęliśmy i wierzę, że w całym regionie CEE mamy jeszcze wiele dobrego do zrobienia dla segmentu MŚP, który w strategii SAP zajmuje istotne miejsce” – podkreśla Kinga Piecuch.

Kinga Piecuch posiada 20-letnie doświadczenie w branży nowych technologii. Przed objęciem kierownictwa SAP Polska przez blisko 8 lat była członkiem zarządu Xerox Polska, w tym dyrektorem generalnym firmy. Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w polskim oddziale IBM (m.in. dyrektor sprzedaży dla MŚP). Wcześniej odpowiadała również m.in. za tworzenie i wdrażanie strategii sprzedaży i marketingu, rozwój sieci partnerskich oraz nowych kanałów sprzedaży.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *