StartupyRynek

Knopka – uczestnik Polish-Ukrainian Startup Bridge – jednym z laureatów Lwów IT Arena

Ukraiński startup z branży medycznej Knopka, który jest uczestnikiem Polish-Ukrainian Startup Bridge i finalistą Connect Poland Prize, zajął drugie miejsce w konkursie startupów w ramach Lwów IT Arena – największej konferencji IT na Ukrainie.

Knopka – uczestnik Polish-Ukrainian Startup Bridge – jednym z laureatów Lwów IT ArenaKnopka to zautomatyzowany system przywoływania pielęgniarek, wykorzystywany przez placówki służby zdrowia. Obecnie jest on już wdrożony w 15 oddziałach stacjonarnych na terenie całej Ukrainy.

“Za tą nagrodą stoją trzy lata aktywnej pracy zespołowej, miesiące pobytu w szpitalach i pomoc udzielona przez dziesiątki mentorów. Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć system wygodny dla pacjentów personelu medycznego i kierowników szpitali. Według naszych szacunków Knopka obniża ilość środków wydawanych przez szpitale na każde łóżko o średnio 30%, umożliwiając przy tym zapewnienie sprawniejszej opieki w szpitalu” – skomentował Iwan Osadczy, założyciel i CEO Knopki. “Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim naszym mentorom, w szczególności zespołowi Polish-Ukrainian Startup Bridge, a także Fundacji Fundusz Współpracy i Ministerstwu Funduszy i Polityki Regionalnej RP za otrzymane wsparcie w poprzednich latach. Dzięki temu wsparciu mamy w pełni gotowe i sprawdzone rozwiązanie dla szpitali na Ukrainie i w
Polsce, a także przygotowujemy się do zaprezentowania go w innych krajach Europy” – podsumował.

Nagrodę w wysokości 18 tys. dolarów startup planuje przeznaczyć na udział w MEDICA, największej na świecie wystawie medycznej, która odbywa się corocznie w Düsseldorfie.

Dodajmy, że pierwsze miejsce na lwowskiej IT Arena 2022 wywalczył startup WRAP, który pracuje nad usługą kompleksowo wspierającą tworzenie klipów video. Natomiast trzecie miejsce zajął zespół Nanit Robot, który opracowuje zestawy do budowy zabawek połączone ze szkoleniami online w tematyce STEM.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *