SprzętRynek

Krzemowe Maliny, czyli najbardziej wadliwy sprzęt technologiczny

Serwis Electronics Hub stworzył listę najbardziej irytujących produktów technologicznych na podstawie analizy wpisów w serwisie Twitter. Z badań wynika, że na świecie użytkownicy najbardziej narzekają na produkty marki Apple, a w Polsce nikt nie gra na nerwach tak jak Xbox Series S.

Krzemowe Maliny, czyli najbardziej wadliwy sprzęt technologiczny

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach technologia jest wszechobecna i czy tego chcemy, czy nie, jesteśmy jej częścią. Zespół serwisu Electronics Hub postanowił stworzyć listę najbardziej irytujących produktów. Dane zostały zebrane w listopadzie 2021 roku wśród użytkowników z 22 krajów w tym Polski, a łączna liczba tweetów w badaniu wyniosła 344 105.

Denerwujący jak Apple

To właśnie produkty tej marki zdominowały światową listę, a także nie najlepiej wypadły w poszczególnych podkategoriach. W zestawieniu top 10 najbardziej dokuczliwych smartfonów, aż osiem pozycji obsadzone jest przez produkty giganta z Cupertino. Jednak pierwsze miejsce zajął model od Google, reprezentant świata Androida – Pixel 6.

Podobnie sytuacja wygląda w sekcji tabletów. Na dziesięć urządzeń, aż osiem z nich należy do Apple. Całe zestawienie „wygrywa” iPad 6 generacji. Aż co trzeci tweet dotyczący tego urządzenia to wyraz niezadowolenia.

„Nie musi to oznaczać, że te produkty są tak złe, jak chcieliby tego przeciwnicy firmy z Cupertino. Niemal w każdej kategorii konsumenckiego IT, Apple posiada swojego silnego reprezentanta i w wielu z nich jest też liderem sprzedaży, bądź jednym z dominatorów rynkowych. Osiąga to, oferując niejednokrotnie, gorzej wyposażony sprzęt” – komentuje Szeran Millo, CEO Symetrii.

Przeczytaj również
Samsung prezentuje nowe, współpracujące ze sobą innowacyjne urządzenia

Gra na nerwach, czyli Xbox

Z tego względu, że w Polsce produkty marki Apple cieszą się o wiele mniejszą polarnością niż np. na zachodzie Europy, zestawienie najbardziej irytujących produktów technologicznych w naszym kraju wygrała budżetowa konsola Xbox Series S. Badanie wykazało, że blisko co dziesiąty tweet dotyczący XBS miał negatywny charakter. Jednak problem ten nie dotyczy tylko Polski. Konsola od Microsoft jest tą, na którą najczęściej narzeka się na Twitterze (12,5 proc. wszystkich głosów). Należy podkreślić, że w rzeczywistości większość negatywnych wpisów pochodziła od fanów konsoli Xbox, którzy nie mogli jej kupić ze względu na ograniczenia w dystrybucji.

„Dzisiejszy konsument jest bezwzględny w swojej ocenie, dlatego marki nie mogą liczyć na nasz sentyment. Klienci poszukują produktów, które już przy pierwszym zetknięciu będą idealną odpowiedzią na ich potrzeby. Firmy nie mogą działać w oderwaniu od doświadczeń. Im szybciej biznes to zrozumie, tym lepiej. Dlatego badanie doświadczeń użytkowników tak ważne jest już na etapie projektowania – czego w praktyce wymagamy w ramach naszego certyfikatu UX-PM” – zaznacza Szeran Millo.

Krzemowe Maliny

Jak wiadomo, w świecie kinematografii najgorsze produkcje zdobywają Złote Maliny, a listę Electronics Hub z pewnością można określić mianem Krzemowej Maliny. Oto najbardziej irytujące produkty ze świata technologii konsumenckich:

  • Telefon komórkowy – Google Pixel 6, (27,2 proc. negatywnych tweetów);
  • Elektronika ubieralna – Fitbit Charge 4, (31,4 proc. negatywnych tweetów);
  • Smart Home – Philips Hue Bridge, (42,7 proc. negatywnych tweetów);
  • Konsola – Microsoft Xbox Series X, (12,5 proc. negatywnych tweetów);
  • Aparat i kamera – GoPro Hero8 Black, (8,6 proc. negatywnych tweetów);
  • Tablet – Apple iPad 6 gen., (33,3 proc. negatywnych tweetów);
  • Laptop – HP Laptop, (29,1 proc. negatywnych tweetów);
  • Słuchawki – Realme Earbuds, (33,8 proc. negatywnych tweetów).
Przeczytaj również
Devs4Docs - branża IT pomaga polskiej służbie zdrowia
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *