Zmiany kadrowe

Krzysztof Lorant objął stanowisko Business Development Managera w Pure Storage

Menedżer będzie odpowiadał za rozwój biznesu Pure Storage w Polsce, wsparcie partnerów TD SYNNEX na polu handlowym oraz doradztwa technicznego i doboru rozwiązań do prowadzonych wspólnie z Pure Storage projektów, ścisłą współpracę z producentem w zakresie rozwoju jego oferty oraz budowania świadomości marki wśród partnerów TD SYNNEX, a także za realizowanie strategii sprzedażowej – poinformowali przedstawiciele TD SYNNEX.

Krzysztof Lorant objął stanowisko Business Development Managera w Pure Storage

Pure Storage jest nowym dostawcą w portfolio TD SYNNEX, a Krzysztof Lorant – który przez ostatnie 6 lat jako Business Development Manager odpowiadał w TD SYNNEX (a wcześniej w Tech Data) za rozwój biznesu Hitachi Vantara – postawił sobie za główny cel budowę aktywnej sieci partnerów biznesowych zaangażowanych we współpracę z Pure Storage oraz zwiększenie sprzedaży rozwiązań Pure Storage na polskim rynku, poinformowano.

Krzysztof Lorant studiował na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, a swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiał w Wojskowym Instytucie Informatyki. W latach 1995-2000 był związany z firmą Bonair, gdzie odpowiadał za wsparcie techniczne w zakresie oferowanego przez organizację oprogramowania. W 2000 roku rozpoczął swoją karierę zawodową w obszarze rozwiązań macierzy dyskowych, zabezpieczenia danych i zapewnienia ciągłości biznesowej systemów IT. Wtedy to zasilił szeregi COMPAREX Poland – początkowo jako inżynier, aby w kolejnych latach awansować na stanowisko Professional Services Directora. W latach 2006–2011 współpracował kolejno z firmami BiG Vent, Bull Polska oraz COPI. W 2011 roku, zaraz po podpisaniu przez Avnet Sp. z o.o. umowy dystrybucyjnej z Hitachi Data Systems zasilił szeregi dystrybutora i rozpoczął pracę na stanowisku Product Managera. Rok później, po otwarciu w Avnet Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Hitachi, został pierwszym trenerem Hitachi i przez kolejne 3 lata zajmował się dostarczaniem autoryzowanych szkoleń dla klientów końcowych oraz partnerów biznesowych Hitachi Vantara. W 2014 roku objął w Avnet stanowisko Business Development Managera – Hitachi Vantara i powrócił do działalności biznesowej. Przez blisko 13 lat pracy w dystrybucji i współpracy z Hitachi Vantara, Krzysztof Lorant został trzykrotnie nagrodzony przez producenta, otrzymując statuetki: “Hitachi Vantara Champion”, “Best business support” oraz “Channel Enablements”.

„Krzysztof Lorant to chodząca kopalnia wiedzy w obszarze rozwiązań storage. Do tego doskonały praktyk, mający ogromne, poparte sukcesami doświadczenie w zakresie rozwoju biznesu i budowania sieci partnerów biznesowych. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że postawienie mu nowego wyzwania i powierzenie stanowiska Business Development Managera – Pure Storage, nowego dostawcy w portfolio TD SYNNEX, to trafna decyzja, która przełoży się na konkretne wyniki sprzedażowe.Trzymam za Krzysztofa kciuki i życzę mu wielu sukcesów” – skomentował Mariusz Ziółkowski, Vice President Poland and South East Europe w TD SYNNEX.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *