StartupyRynek

“Let’s get (c)loud” – Chmura Krajowa i Google Cloud uruchamiają program dla startupów

Jego celem jest szybszy rozwój młodych innowacyjnych firm, dzięki wsparciu w zakresie technologii i biznesu oraz wykorzystaniu narzędzi Google Cloud. Najlepsze projekty będą mogły uzyskać wsparcie o wartości nawet do 100 tys. dol., do wykorzystania na usługi Google Cloud Platform lub środki na migrację do chmury albo walidację produktu – informują organizatorzy.

“Let’s get (c)loud” – Chmura Krajowa i Google Cloud uruchamiają program dla startupów

“Let’s get (c)loud”, program akceleracyjny dla startupów, wspierać ma rozwój spółek technologicznych w wielu obszarach. Będą to zarówno konsultacje techniczne z inżynierami Chmury Krajowej oraz Google Cloud, którzy pomogą maksymalnie wykorzystać potencjał technologii chmurowej, jak też sesje biznesowe z praktykami.

“Sukcesy polskich startupów pokazują, że jesteśmy w stanie budować firmy o zasięgu globalnym lub regionalnym, które są liderami swoich branż i technologii. Chcemy wspierać rozwój takich organizacji, bo mamy głębokie przekonanie, że naprawdę globalny sukces jest dzisiaj możliwy jedynie przy wykorzystaniu najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii cloudowych” – mówi Paweł Ławecki, wiceprezes Chmury Krajowej.

Uczestnicy programu będą mogli skorzystać z doświadczenia ekspertów Chmury Krajowej oraz Google Cloud, którzy brali udział w złożonych projektach chmurowych. Na uczestników czeka wiele spotkań i rozmów dotyczących między innymi wsparcia technicznego, mentoringu biznesowego, możliwości wykorzystania kredytów na usługi Google Cloud oraz wspólnych działań marketingowych, również międzynarodowych.

Mentoring biznesowy i techniczny uwzględnia między innymi: 

  • wsparcie certyfikowanych inżynierów z zespołów Chmury Krajowej i Google Cloud specjalizujących się w obszarze architektury rozwiązań chmurowych, app development, mulit-cloud, security, data, AI, ML, etc.;
  • sesje z praktykami biznesu i przedstawicielami funduszy venture capital;
  • techniczne meetupy, Q&A;
  • a dla startupów z rozwiązaniami o największym potencjale biznesowym i chmurowym, wspólne aktywności sprzedażowe do dużych klientów korporacyjnych.
Przeczytaj również
Cisco chce kupić Splunk, oferuje 28 mld USD

“Chcemy, aby polskie startupy mogły skupić się na faktycznej innowacji, dzięki wykorzystaniu w pełni tego, co już oferuje Google Cloud. Nasze narzędzia umożliwiają tworzenie innowacji szybciej, bardziej efektywnie kosztowo i bezpieczniej. W ramach programu będziemy wspierać zarówno startupy, które z chmurą już miały do czynienia, jak i te, które swoją przygodę z chmurą dopiero zaczynają. Chcemy również “łączyć kropki” i łączyć startupy z ekspertami i instytucjami, które wyniosą te spółki na wyższy poziom np. poprzez dodatkowe finansowanie, wiedzę branżową lub pomoc w ekspansji międzynarodowej” – podsumowuje Justyna Hojnacka z Google Cloud.

Zapraszamy do dołączenia do “Let’s get (c)loud”! Szczegóły i formularz do rejestracji można znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *