BranżaPracaRynek

LivePerson otworzy w Polsce centrum badawczo-rozwojowe

Ma być ono częścią nowego hubu technologicznego firmy w Europie. LivePerson już ruszył z rekrutacją – spółka chce zatrudnić w najbliższych miesiącach ok. 50 inżynierów oprogramowania. Oficjalne otwarcie centrum w Polsce zaplanowano na pierwszą połowę bieżącego roku. Jego lokalizację poznamy natomiast w I kwartale 2023 roku. 

LivePerson otworzy w Polsce centrum badawczo-rozwojowe

Nowi pracownicy LivePerson w Polsce na razie będą pracowali zdalnie z domów, ale po otwarciu centrum pojawi się także nieobowiązkowa opcja pracy z biura. Zasady pracy zdalnej w LivePerson określa program „Work From Home”, który zabezpiecza wszystkie prawa pracownicze i stwarza w pełni komfortowe warunki do pracy w domu, co obejmuje dostawę i serwis sprzętu, ubezpieczenie zdrowotne, a także inne benefity pracownicze, informują przedstawiciele spółki. Firma zaczęła wykorzystywać model pracy zdalnej we wszystkich swoich lokalizacjach w USA, Australii, Europie i Indiach na długo przed rozpoczęciem pandemii Covid-19, więc wszystkie procesy z tym związane są dobrze ugruntowane.

Obecnie LivePerson szuka osób na takie stanowiska, jak m.in. Datacenter/Infrastructure Engineer, Database Engineer, DevOps Engineer, BigData/Cloud DevOps Engineer, Network Operations Enginee, TechOps Engineer, Application Security Specialist, AppSec Architect, czy Penetration Tester. Rekrutacja prowadzona jest przy pomocy firmy Alcor.

Przypomnijmy, że LivePerson oferuje platformę Conversational Cloud do wielokanałowej komunikacji między markami i klientami, która integruje pracę ludzi i botów, a także zawiera szereg narzędzi opartych o sztuczną inteligencję do analizowania zachowania i przewidywania intencji klientów. Każdego miesiąca obsługuje ona prawie miliard interakcji konwersacyjnych. Firma działa na rynku od 1995 roku, zatrudniając ponad 1200 pracowników. Od 2000 roku spółka jest notowana na giełdzie Nasdaq.

Przeczytaj również
Lenovo poszerza ofertę ThinkBooków

“LivePerson rozwija się i aby sprostać wymaganiom naszych klientów, budujemy nowe centrum technologiczne w Europie – miejsce, które zamieszkują jedne z najlepszych umysłów inżynierskich. Zespół ten obejmie wysoce techniczne i krytyczne role, które będą miały olbrzymi wpływ na to, jak firma działa, a także w jaki sposób wspiera osiąganie wyników przez wiele spośród największych marek na świecie, w tym także wiodące marki europejskie. Polska oferuje nam bogatą pulę talentów i jest dla nas idealną lokalizacją do zbudowania naszego nowego zespołu technicznego i badawczo-rozwojowego” – skomentował Todd Ebersviller, starszy wiceprezes ds. SRE/Ops w LivePerson.

Lokalizacja nowego centrum badawczo-rozwojowego w Polsce, a także szczegóły dotyczące funkcjonowania nowego hubu technologicznego LivePerson w Europie mają zostać ogłoszone w I kwartale 2023 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.