RozwiązaniaBiznes

Low-code i no-code umożliwiają innowacje, także z udziałem sztucznej inteligencji

Platformy low-code i no-code rewolucjonizują sposób w jaki firmy tworzą nowoczesne aplikacje, a jednocześnie otwierają drzwi do korzystania ze sztucznej inteligencji w biznesie. Eksperci LeverX prezentują rozwiązania SAP Business Technology Platform (BTP), zawierające kompleksowy zestaw narzędzi i usług umożliwiających optymalizację procesów, pokonywanie ograniczeń i przygotowanie się na nadchodzące zmiany.

Low-code i no-code umożliwiają innowacje, także z udziałem sztucznej inteligencji

Rozwiązania low-code i no-code umożliwiają osobom bez zaawansowanych umiejętności programistycznych tworzenie aplikacji i rozwiązań IT za pomocą łatwych w użyciu narzędzi. Dzięki nim, programowanie staje się bardziej intuicyjne i szybsze dzięki wyeliminowaniu konieczności budowania dużego kodu. Firmy mogą więc w pełni wykorzystać potencjał technologiczny bez potrzeby posiadania wykwalifikowanego zespołu programistów.

„Świat IT przejdzie prawdziwą rewolucję, gdy generatywna sztuczna inteligencja będzie w stanie tworzyć kod programistyczny na tym samym poziomie, co człowiek” – powiedział Siarhei Valenda, Head of Automated Information System Development w LeverX Polska. „Połączenie generatywnej sztucznej inteligencji z rozwiązaniami low-code i no-code, może przynieść potężny zestaw narzędzi” – dodał.

SAP Business Technology Platform umożliwia gromadzenie, przechowywanie i zarządzanie danymi we wszystkich działach, zapewniając aktualność informacji w procesie skutecznego podejmowania decyzji. Rozwiązanie to dostarcza narzędzi programistycznych typu low-code i no-code. Płynna integracja SAP BTP z systemami partnerów, dostawców i klientów może usprawnić procesy współpracy i zautomatyzować zadania, jednocześnie minimalizując błędy i uwalniając cenne zasoby, podkreślają specjaliści LeverX.

Low-code i no-code umożliwiają innowacje, także z udziałem sztucznej inteligencji
Źródło: LeverX

SAP Analytics Cloud jest przykładem narzędzia, które modernizuje fundamenty danych, rozszerza możliwości analizy w całej firmie i zapewnia wgląd w ukryte trendy danych. Wykorzystanie tego typu funkcji i rozszerzeń w celu spełnienia niestandardowych wymagań biznesowych może być przyszłością w prowadzeniu biznesu. W kontekście rozwoju różnych rozwiązań AI, platformy te dają możliwość wykorzystania analityki predykcyjnej, opartej na sztucznej inteligencji, aby wyjść poza istniejące dane i podejmować świadome decyzje w oparciu o dostarczone prognozy.

Przeczytaj również
8 nowoczesnych technologii żywności wspierających sektor spożywczy

Za podstawę danych dla SAP Analytics Cloud można uznać SAP Datasphere – następną generację SAP Data Warehouse Cloud – usługę zapewniającą płynny i skalowalny dostęp do krytycznych danych biznesowych. Narzędzia low-code i no-code pozwalają na tworzenie takich aplikacji i zautomatyzowanych procesów, które mogą pomóc w codziennych operacjach. Powszechne wykorzystywanie tego typu platform w biznesie demokratyzuje tworzenie aplikacji i uwalnia potencjał pracowników na różnych stanowiskach. Jak wskazują przedstawiciele LeverX, wsparciem takiego podejścia może być rozwiązanie SAP Build, które ułatwia szybkie tworzenie aplikacji dzięki uproszczonemu i usprawnionemu środowisku kreatora, przy jednoczesnym wykorzystaniu skalowania i zabezpieczeń klasy korporacyjnej.

Rozwiązania low-code i no-code współistnieją na tym samym poziomie w portfolio SAP BTP, co rozwiązania pro-code, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. Dzięki temu możliwe są dwa sposoby tworzenia aplikacji i rozszerzania portfolio produktów SAP Cloud ERP do pożądanego poziomu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *