Zmiany kadrowe

Łukasz Krause zostanie Dyrektorem IT w Medicover Healthcare Services

Nastąpi to 1 lipca 2022 roku. Medicover powołuje tym samym nową, regionalną funkcję IT. Nowo powołany dyrektor zaprojektuje i wdroży optymalny model architektury korporacyjnej, a także ustanowi ramy zarządzania danymi, technologią oraz innowacjami cyfrowymi w ramach dywizji Medicover działającej w 8 krajach, w tym w Polsce.

Łukasz Krause zostanie Dyrektorem IT w Medicover Healthcare Services

W związku z dynamicznym wzrostem wielkości, różnorodności i zasięgu geograficznego dywizji Healthcare Services, Medicover powołuje nowe stanowisko – Dyrektora IT, który roztoczy systemowy, managerski nadzór nad obszarem technologii i innowacji w 8 krajach: w Polsce, w Indiach, Rumunii, na Węgrzech, w Ukrainie, Szwecji, Norwegii, Danii i w Niemczech” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Jeśli chcemy wygrywać na rynku, zdobywać klientów i pacjentów – musimy być liderami wykorzystywania technologii w realizacji naszych usług i poprawie doświadczeń klientów. Zapewnienie, że mamy funkcję IT przygotowaną na tak duże wyzwanie w transformacji naszych procesów  biznesowych – jest kluczowe
– wyjaśnia John Stubbington, COO Healthcare Services, Medicover.

Zadaniem Łukasza Krause w Medicover będzie wdrożenie optymalnego modelu architektury IT dla dywizji, w tym zapewnienie ram do efektywnej wymiany i wykorzystania danych, a także dalszego rozwoju technologii i innowacji cyfrowych. “Równolegle do rozwoju biznesu, dynamicznie rozwija się środowisko IT, za którym nie tylko należy nadążać, co nadawać mu kształt i wytyczać nowe kierunki, jeśli prezentuje się takie ambicje, jak firma Medicover. Przed nami wiele interesujących zadań – wprowadzania rozwiązań i innowacji niezbędnych do dalszego rozwoju oferty i podnoszenia jakości usług dla pacjentów i klientów oraz wsparcia efektywności back-office” – komentuje Łukasz Krause.

Łukasz Krause to specjalista IT z ponad 15-letnim doświadczeniem, zdobytym m.in. w branży farmaceutycznej, energetycznej i przemysłowej. W ramach dotychczasowego rozwoju zawodowego kierował transformacjami jednostek IT, wdrażał nowoczesną architekturę korporacyjną, modele zarządzania danymi, zaawansowaną analitykę oraz był odpowiedzialny za dostarczanie platform cyfrowych oraz rozwijanie kompetencji zespołów IT. Ostatnio piastował stanowisko Group CIO w Polpharma.

Łukasz Krause jest absolwentem Politechniki Śląskiej, gdzie studiował automatykę, telekomunikację i elektronikę biomedyczną, posiada dyplom MBA Uniwersytetu Sztokholmskiego oraz rozwijał umiejętności budowania efektywnych strategii w erze cyfrowej we francuskiej szkole INSEAD.

Dywizja Medicover Healthcare Services oferuje usługi z zakresu profilaktyki i opieki ambulatoryjnej, specjalistycznej opieki zdrowotnej, nowoczesne usługi stomatologiczne, a także rozwiązania z zakresu wellbeing, w tym: pakiety sportowe i dieta. Usługi oferowane są w 8 krajach, w 129 centrach medycznych, 45 aptekach, 42 szpitalach, 86 centrach stomatologicznych, 34 salonach optycznych, 15 centrach zdrowia psychicznego (w tym w jednej poradni psychologiczno-pedagogicznej i pierwszym pełnoprofilowym szpitalu psychiatrycznym), 26 klinikach leczenia niepłodności i 106 klubach fitness i siłowniach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *