Zmiany kadrowe

Łukasz Macuda dyrektorem zarządzającym Luxoftu w Polsce

Z początkiem marca Łukasz Macuda przejmuje kierownictwo nad polskim oddziałem Luxoftu. Na stanowisku dyrektora zarządzającego Luxoft Poland zastępuje Wojciecha Macha, który po 6 latach odchodzi z organizacji. Łukasz Macuda będzie odpowiadał za zarządzanie centrami firmy w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku. W sumie obejmie opiekę nad 2100 pracownikami, co stanowi blisko 1/6 wszystkich pracowników na świecie.

Łukasz Macuda dyrektorem zarządzającym Luxoftu w Polsce

Łukasz Macuda awansuje na pozycję szefa Luxoftu w Polsce ze stanowiska dyrektora regionalnego w Krakowie. Pod jego przywództwem centrum rozwinęło się, zdobywając nowych klientów z wielu branż. Od 1 marca 2018 r. będzie łączył dotychczasowe obowiązki z zarządzaniem biznesem Luxoftu w całej Polsce.

Łukasz jest doświadczonym menadżerem i osobą, cieszącą się zaufaniem pracowników i partnerów” – komentuje Dmitry Kuschnir globalny wiceprezes Luxoftu odpowiedzialny za zarządzanie centrami usług firmy na całym świecie. „Luxoft ma w Polsce ponad siedmioletnią historię sukcesów i ugruntowaną pozycję. Łukasz skupi się teraz przede wszystkim na rozwoju istniejących centrów, poszerzaniu portfolio klientów, a także przyciąganiu nowych projektów z obszarów, w których Luxoft jest coraz bardziej aktywny, takich jak np. transformacja cyfrowa czy samochody przyszłości. Jestem pewien, że doświadczenie Łukasza pomoże nam osiągnąć te cele” – dodaje.

Łukasz Macuda jest absolwentem Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Doświadczenie menadżerskie zdobywał zarządzając zespołami w takich firmach jak IBM czy DRQ. Po dołączeniu do Luxoftu, przed objęciem roli szefa krakowskiego centrum, odpowiadał za realizację dużego międzynarodowego projektu dla jednego z kluczowych klientów finansowych firmy.

Luxoft to globalny dostawca usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie z siedzibą w Zug w Szwajcarii. Oferuje usługi m.in. dla branży finansowej, motoryzacyjnej, lotniczej, telekomunikacji, branży energetycznej, ochrony zdrowia. Na świecie pracuje w najbardziej innowacyjnych obszarach, takich jak np. samochody przyszłości, rozwiązania FinTech, Blockchain, procesy oparte na sztucznej inteligencji czy infotainment.

Luxoft zatrudnia globalnie ponad 13 000 osób w 20 krajach. W Polsce dla firmy pracuje ponad 2100 osób, przede wszystkim w obszarze bankowości inwestycyjnej, ale także komunikacji i rozrywki, biotechnologii i ochrony zdrowia, zarządzania obiektami biurowymi oraz dla branży motoryzacyjnej.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *