Zmiany kadrowe

Małgorzata Wiśniewska nową COO w Grupie Avenga

Avenga dokonała zmian w składzie zarządu Grupy i jej polskiego kierownictwa. Jana Weberinga, który zajmował stanowisko CEO, na początku września br. zastąpił Yuriy Adamchuk, dotychczasowy COO Grupy Avenga. Z kolei jego obowiązki przejęła Małgorzata Wiśniewska, która od początku powstania firmy zarządzała jej biznesem w Polsce.

Małgorzata Wiśniewska nową COO w Grupie Avenga
Małgorzata Wiśniewska Źródło: Avenga

Yuriy Adamchuk od siedmiu lat związany jest z Avengą i jedną ze współtworzących ją spółek – Core Value. W 2019 roku został CDO Grupy Avenga, a ponad rok później objął w firmie stanowisko COO. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał też na różnych stanowiskach m.in. w KM Core, PricewaterhouseCoopers i KPMG.

“Nadszedł właściwy czas na uporządkowaną sukcesję i wprowadzenie firmy na nowe szczyty” – powiedział Jan Webering, który po zmianach pozostanie w Avenga jako akcjonariusz i przewodniczący Rady Doradców.

“Będziemy nadal rozwijać firmę jako platformę typu „kupuj i buduj”, otwierając nowe rynki i identyfikując nowe możliwości wzrostu. Chcemy umacniać naszą pozycję najlepszego partnera w cyfrowej transformacji biznesu, który dostarcza wysokiej jakości rozwiązania i jest satysfakcjonującym środowiskiem pracy dla naszych specjalistów” – skomentował Yuriy Adamchuk.

W trwającym od 2019 roku rozwoju Grupy Avenga znaczący udział ma polski biznes Avenga, którym dotychczas kierowała Małgorzata Wiśniewska. W I półroczu 2022 roku przychody Avenga w Polsce w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego zwiększyły się o ponad 26%, a zatrudnienie wzrosło do niespełna 1700 osób.

“Jednym z moich głównych zadań będzie wzmocnienie synergii pomiędzy różnymi krajami, w których działamy, aby wszystkim naszym klientom zapewnić wysoki poziom usług, a zatrudnianym przez nas specjalistom – najlepsze środowisko pracy” – stwierdziła Małgorzata Wiśniewska, która przed dołączeniem do Avenga zajmowała kierownicze stanowiska w firmach SAP i Grupa Impel w obszarze Digital Services.

Przeczytaj również
Szymon Stadnik dyrektorem zarządzającym ITELENCE

Po awansie Małgorzaty Wiśniewskiej na stanowisko COO, współzarządzającymi polskim biznesem Grupy są obecnie Anna Szyperek i Piotr Bałys, oboje w rolach Co-Managing Directors Avenga w Polsce.

Małgorzata Wiśniewska nową COO w Grupie Avenga
Anna Szyperek Źródło: Avenga

Anna Szyperek dotychczas odpowiadała za nową sprzedaż i zarządzanie klientami strategicznymi. Natomiast Piotr Bałys nadzorował m.in. jakość obsługi klientów, wykorzystując swoje wykształcenie kierownika projektów i wieloletnie doświadczenie w pracy w takich firmach jak Comarch i Ericpol.

Małgorzata Wiśniewska nową COO w Grupie Avenga
Piotr Bałys Źródło: Avenga

Oboje są doświadczonymi menedżerami w zakresie budowania długoterminowych i opartych na zaufaniu relacji z klientami, pracownikami i współpracownikami Avenga, podsumowali przedstawiciele spółki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.