Zmiany kadrowe

Marcin Petrykowski nowym prezesem Atende

Stanowisko prezesa zarządu Atende S.A. objął 23 czerwca. W nowej roli Marcin Petrykowski zapowiada m.in. rozwój nowych, innowacyjnych produktów Grupy Atende. Z kolei Roman Szwed, dotychczasowy prezes zarządu Atende, po 30 latach kierowania spółką ustąpił ze stanowiska, wszedł do rady nadzorczej spółki i został wybrany jej przewodniczącym.

Marcin Petrykowski nowym prezesem Atende

Marcin Petrykowski zapowiada, że pod jego kierownictwem Atende będzie nadal realizowało m.in. strategiczne inwestycje mające na celu rozszerzenie kompetencji, oferty i szybkości dostarczania rozwiązań dla klientów. “Decyzję Rady Nadzorczej przyjmuję z nieskrywaną radością, dumą, ale i dużą dawką pokory. Atende należy do wiodących firm technologicznych w Polsce, z niezwykłą historią w realizacji zaawansowanych projektów informatycznych. Korzenie spółki związane są ze świadczeniem pionierskich usług dostępu do Internetu. Dzisiaj Grupa specjalizuje się w nowoczesnych usługach cyfrowych, integracji IT oraz komercjalizacji autorskich rozwiązań softwarowych. Biorąc pod uwagę postępującą cyfryzację, przyspieszenie digitalizacji, migracji do chmury, rozwój outsourcingu IT czy inteligentnej energetyki, szanse dalszego, dynamicznego rozwoju Grupy postrzegam jako ogromne” – podkreśla Marcin Petrykowski. “W obliczu tych trendów moim głównym celem jest zwiększenie naszej zdolności do szybszego dostarczania cyfrowych rozwiązań klientom, a także dalsza rozbudowa portfolio innowacyjnych produktów Grupy” – dodaje.

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu spółki jest efektem dojrzałego planu sukcesji. Roman Szwed, który kierował spółką od 30 lat na swojego następcę rekomendował właśnie Marcina Petrykowskiego, który jego zdaniem zapewni najwyższy poziom zarządzania oraz kontynuację nacisku na wzrost, rozwój oraz umacnianie działalności Grupy Kapitałowej. “Wobec dzisiejszej silnej pozycji rynkowej Atende oraz pozytywnych perspektyw, jakie kształtują się dla branży IT wierzę, że Marcin Petrykowski jest doskonałą osobą do zapewnienia płynnej sukcesji i przejęcia sterów firmy. Jako doświadczony i sprawdzony menedżer, mający z jednej strony wizję biznesową, a z drugiej rozległe doświadczenie w zakresie globalnych organizacji działających na rynkach B2B, jest doskonale przygotowany do tego, aby poprowadzić Grupę Atende przez nowe wyzwania, jakie stwarzają rynki zagraniczne” – mówi Roman Szwed.

Dotychczasowy prezes zarządu Atende, wszedł do rady nadzorczej spółki i został wybrany jej przewodniczącym. Roman Szwed odszedł ze stanowiska prezesa zarządu Atende po 30 latach kierowania firmą. Roman Szwed pełnił funkcję prezesa zarządu spółki ATM s.c., a następnie ATM Sp. z o.o. przekształconej z kolei ATM S.A. W 2012 roku, po wydzieleniu części integracji systemowej i spółek portfelowych z ATM S.A. do spółki ATM Systemy Informatyczne S.A. objął kierownictwo nowej spółki, która w 2013 roku zmieniła nazwę na Atende S.A. Roman Szwed pozostaje też głównym akcjonariuszem spółki. “Funkcja Przewodniczącego Rady Nadzorczej daje mi możliwość kontynuowania bliskiego związku ze Spółką. Wierzę, że przeprowadzone zmiany umocnią Spółkę w jej dążeniu do zajęcia jeszcze bardziej znaczącej pozycji rynkowej” – zapewnia.

Marcin Petrykowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe. Przez ostatnie 7 lat pracował w firmie S&P Global Ratings, gdzie w ramach różnych stanowisk zarządczych odpowiadał za rozwój działalności firmy w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA), w Europie Środkowej (CEE) oraz w Polsce. Wcześniej, przez niemal 7 lat był związany z holdingiem finansowym J.P. Morgan. Odpowiadał m.in. za działalność firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, a także w Rosji i w Izraelu. W latach 2016 – 2019 pełnił też funkcję nadzorczą w funduszu MCI Capital S.A. Z kolei w latach 2002 – 2007 zajmował stanowiska kierownicze w strukturach Citigroup.

Marcin Petrykowski jest członkiem Rady Fundacji im. Lesława A. Pagi. Przez ponad 3 lata był też członkiem Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham). Od 2018 roku jest też wykładowcą akademickim w obszarze Fintech na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *