Zmiany kadrowe

Marcin Żukowski ze Snowflake dołączył do Rady Naukowej IDEAS NCBR

Menedżer poszerzył grono Rady Naukowej tego ośrodka badawczo-rozwojowego w obszarze sztucznej inteligencji, stając się jej ósmym członkiem. Ekspert zajmie się między innymi opiniowaniem działań IDEAS NCBR.

Marcin Żukowski ze Snowflake dołączył do Rady Naukowej IDEAS NCBR

Marcin Żukowski związany jest z branżą IT od lat 90. Był CEO i współzałożycielem holenderskiego Vectorwise, firmy tworzącej system baz danych oparty na badaniach z jego pracy doktorskiej. W ramach Vectorwise odpowiadał za rozwój technologii i firmy, jak również kontynuował pracę naukową jako promotor 7 studentów magisterskich. Po udanej akwizycji firmy przez Ingres Corp. (dzisiaj Actian) w 2010 roku, pracował tam do 2012 roku, po czym w roku 2013 przeniósł się do Kalifornii, by współtworzyć Snowflake. Firma ta, założona w 2012 roku, tworzy rozwiązania z zakresu baz danych w chmurze. Aktualnie wyceniana jest na 49 mld dolarów. Marcin Żukowski jest także członkiem zarządu społeczności twórców firm technologicznych Endeavor Poland.

Dołączając do Rady Naukowej IDEAS NCBR, Marcin Żukowski – wraz z jej dotychczasowymi członkami – zajmie się opiniowaniem polityki badawczej i planowanych działań organizacji, a także przedstawianiem propozycji zmian. Do zadań Rady należy ponadto opiniowanie zatrudnienia liderów grup badawczych, opiniowanie stopnia realizacji i wyników działań grup badawczych, a także wyrażanie opinii we wszystkich kwestiach związanych z działalnością ośrodka.

W skład Rady Naukowej IDEAS NCBR wchodzą: Marta Kwiatkowska (Uniwersytet Oksfordzki, Przewodnicząca Rady Naukowej), Marek Barwiński (Isomorphic Laboratories), Ran Canetti (Boston University), Zofia Dzik (Instytut Humanites), Aleksander Mądry (Massachusetts Institute of Technology), Tim Roughgarden (Columbia University), Wojciech Samek (Fraunhofer Heinrich Hertz Institute) i Marcin Żukowski (Snowflake).

Przeczytaj również
Małgorzata Bochenek przejęła odpowiedzialność za Dział Digital w IKEA Retail w Polsce
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *