Zmiany kadrowe

Marek Roter został szefem polskiego oddziału Enterprise Services wydzielonej z HPE

Jak się dowiadujemy, formalnie dział usług biznesowych Hewlett Packard Enterprise to już osobna spółka. Enterprise Services został zarejestrowany w KRS pod koniec lipca 2016 roku. A w marcu 2017 r. ma się połączyć z CSC Computer Sciences Polska.

Marek Roter został szefem polskiego oddziału Enterprise Services wydzielonej z HPE

Marek Roter do tej pory pełnił obowiązki Global Accounts and C&P Sales Manager w Hewlett Packard Enterprise. W latach 2012-2015 kierował działem Technology Services w HP Polska. W latach 2004-2008 pracował w firmie Microsoft, przez ostatnie 3 lata jako Country Manager. Na początku swojej kariery także związany był z firmą Hewlett-Packard, w której pracował od roku 1993, pod koniec jako szef działu Enterprise Systems Group.

Przypomnijmy, zgodnie z zapowiedziami wyłączony ze struktur Hewlett Packard Enterprise dział usług korporacyjnych zostanie następnie połączony z firmą Computer Sciences Corp. W efekcie takiej transakcji powstanie wyspecjalizowana w usługach biznesowych firma dysponująca rocznymi obrotami na poziomie 26 mld USD. Podział HPE, a następnie fuzja działu Enterprise Services z CSC ma nastąpić przed końcem marca 2017 roku.

Enterprise Services w Polsce to także centrum usług dawnego Hewlett-Packard we Wrocławiu. Łącznie firma ta zatrudnia w Polsce prawie 3000 osób. Z kolei CSC Computer Sciences Polska to oddział kilku-, kilkunastoosobowy. Z dużym prawdopodobieństwem można więc powiedzieć, że Marek Roter będzie kierował też organizacją powstałą z połączenia Enterprise Services i CSC Computer Sciences Polska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *