Zmiany kadrowe

Marek Szymczakowski wiceprezesem Golden Eggs Studio S.A.

Polski producent gier komputerowych, specjalizujący się w produkcjach typu indie games, poinformował o wejściu do zarządu spółki Marka Szymczakowskiego i objęciu przez tego menedżera stanowiska wiceprezesa.

Marek Szymczakowski wiceprezesem Golden Eggs Studio S.A.

Golden Eggs Studio to warszawskie studio deweloperskie wyspecjalizowane w produkcji gier, które powstało w 2016 roku. Od roku 2019 spółka współpracuje z giełdowym podmiotem Ultimate Games S.A., który jest dziś jej największym udziałowcem. 12 miesięcy później do firmy dołączył Marek Szymczakowski, obejmując stanowisko Project Managera. W tym samym czasie studio zaczęło pracę nad własnymi produktami, by w 2021 roku wydać łącznie 8 gier – 5 tytułów na PC oraz 3 na platformę Nintendo. W maju tego samego roku Marek Szymczakowski awansował na stanowisko Dyrektora Operacyjnego, a ostatnio otrzymał awans na wiceprezesa oraz wszedł do zarządu spółki.

“Mamy nadzieję, że jako doświadczony przedsiębiorca Marek doskonale sprawdzi się w nowej roli. Wierzymy, że jego wiedza w budowaniu nowych zespołów, jak również we wprowadzaniu na rynek nowoczesnych modeli biznesowych, będzie ogromnym wsparciem dla firmy w szybko zmieniającej się branży gamingowej. To oczywiście również ogromne wyzwanie. Wierzymy jednak, że Marek mu sprosta, przybliżając naszą firmę do realizacji celów” – skomentował decyzję rady nadzorczej Paweł Czarnecki, CEO w Golden Eggs Studio S.A.

Marek Szymczakowski od 2012 roku z powodzeniem wprowadza produkty digitalowe na zróżnicowanych rynkach. We wcześniejszych latach pracował m.in. w Ringer Axel Springer Polska oraz Infor IT, gdzie zajmował się szeroko pojętym rozwojem biznesu oraz wprowadzaniem na rynek i rozwojem produktów cyfrowych, w tym również specjalnych usług przeznaczonych dla branży telekomunikacyjnej, e-commerce czy świadczących usługi benefitowe. W 2019 roku zdecydował się związać z branżą gamedev oraz kryptowalut.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *