Zmiany kadrowe

Marek Talarczyk rezygnuje z funkcji CEO Netguru – jego stanowisko obejmuje Kuba Filipowski

Marek Talarczyk, CEO Netguru od 2019 roku, zrezygnował z pełnionej funkcji w Netguru ze względów zdrowotnych. Kuba Filipowski, współzałożyciel firmy i Chief Strategy Officer, obejmuje stanowisko jako nowy CEO, aby zapewnić ciągłość kierownictwa i kontynuację dotychczasowej strategii, wzbogaconej o korzyści płynące z najnowszej rewolucji Generative AI – poinformowali przedstawiciele spółki. 

Marek Talarczyk rezygnuje z funkcji CEO Netguru – jego stanowisko obejmuje Kuba Filipowski
Kuba Filipowski, nowy CEO Netguru

Kuba Filipowski założył Netguru w 2008 roku razem z Wiktorem Schmidtem, obecnie w roli Executive Chairman. Przez lata wspierał rozwój firmy przede wszystkim poprzez budowę zespołów sprzedażowych Netguru i procesów, na których zostały oparte. W 2022 roku koordynował działania z zakresu M&A (Mergers & Acquisitions), które doprowadziły do strategicznych inwestycji w spółki Pilot44 i mohi.to. Jego doświadczenie jako Chief Strategy Officer gwarantuje pełne zrozumienie sytuacji i celów firmy, jej branżowych portfolio i planów dalszego wzrostu, czytamy w oficjalnym komunikacie spółki. Kuba Filipowski jest też aktywnym aniołem biznesu oraz ambasadorem wykorzystywania AI w tworzeniu produktów cyfrowych.

“Marek przeprowadził Netguru, naszych klientów i naszych pracowników, przez najtrudniejszy okres w historii firmy, w tym pandemię Covid-19 i pierwsze etapy recesji. Jesteśmy wdzięczni za jego zaangażowanie i będziemy kontynuować jego strategię, rozwijając swoją obecność w branży technologicznej” – powiedział Kuba Filipowski, nowy CEO Netguru.

“Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli nam uczynić Netguru jednym z najszybciej rozwijających się cyfrowych przedsiębiorstw w Europie. Rezygnuję ze stanowiska, aby skupić się na swoim zdrowiu, ale nie mam wątpliwości, że z Kubą jako nowym CEO Netguru zostawiam firmę w dobrych rękach” – skomentował Marek Talarczyk.

Przeczytaj również
Brother Polska rozbudował zespół o nowego Account Managera

Wiktor Schmidt, który prowadził Netguru jako CEO w latach 2008-2019, pozostaje na obecnym stanowisku Executive Chairman. Będzie w dalszym ciągu wspierał działania służące budowaniu marki Netguru, reprezentując spółkę na głównych wydarzeniach branżowych oraz nawiązując nowe, strategiczne relacje i kontakty.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *