Zmiany kadrowe

Mark Loughran dyrektorem generalnym Microsoft w Polsce

Z dniem 1 kwietnia 2017 r. zastąpi na tym stanowisku Ronalda Binkofskiego, który kierował polskim oddziałem przez ostatnie 4,5 roku. Ronald Binkofski obejmie stanowisko dyrektora generalnego odpowiedzialnego za 9 rynków Azji Środkowej, z centralą w Kazachstanie.

Mark Loughran dyrektorem generalnym Microsoft w Polsce

Ostatnie 4,5 roku w roli dyrektora generalnego Microsoft w Polsce było niezwykłą kontynuacją mojej długoletniej drogi zawodowej w branży IT. Miałem zaszczyt pracować ze znakomitym zespołem, który nie tylko ponadprzeciętnie wykonywał swoją pracę i świadczył wsparcie dla klientów i partnerów w Polsce, ale był także ważną częścią zmian w branży IT. Zabieram z sobą cenne doświadczenia i wnioski, które posłużą mi w nowej roli. Jestem przekonany, że nowe kierownictwo będzie w dalszym ciągu umacniać zobowiązanie Microsoft do wspierania polskiego społeczeństwa i gospodarki” – komentuje Ronald Binkofski.

Mark Loughran przez ostatnie 3,5 roku piastował stanowisko dyrektora generalnego dywizji Consumer & Devices Sales w Microsoft w Wlk. Brytanii. W tym czasie wraz z zespołem osiągnął znakomite wyniki w zakresie konsumenckich produktów i rozwiązań oferowanych przez Microsoft. Jego kariera zawodowa na przestrzeni lat obejmuje szereg branż i rynków, początkowo w sektorze ochrony zdrowia i sprzedaży do sektora publicznego. 14 lat związany był z GlaxoSmithKline. 6 lat zarządzał biznesem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Mark Loughran po przerwie wraca do Polski, ponieważ przez 4 lata – pracując i mieszkając w Polsce – był dyrektorem generalnym i prezesem zarządu GSK Polska. W tym czasie przeprowadził fuzję Polfy Poznań z międzynarodowym biznesem GSK. Mark Loughran zasiadał również w Zarządzie Konfederacji Pracodawców Polskich (obecnie Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej), najstarszej i największej organizacji zrzeszającej pracodawców w Polsce.

Przeczytaj również
Michał Gołębiewski członkiem zarządu Microsoft Polska

Mark Loughran pełnił także rolę dyrektora sprzedaży, a następnie dyrektora generalnego w Nokia w Wlk. Brytanii i Irlandii, kiedy to wprowadził pierwszy smartfon na rynek brytyjski. Później związany był z PACE (obecnie Arris), dostawcą technologii telewizyjnej i szerokopasmowej, gdzie przewodził zespołom inżynierów odpowiedzialnych za sprzęt i oprogramowanie oraz zespołom sprzedażowym, odpowiedzialnym za sprzedaż usług i platformy cyfrowej do największych na świecie firm Telco i oferujących usługi płatnej telewizji.

Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Polski. To wyjątkowa okazja do połączenia wiedzy, jaką zdobywałem w różnych branżach, kanałach sprzedaży i na różnych rynkach geograficznych z moim doświadczeniem zdobytym w Polsce, aby w efekcie przyczynić się do rozwoju rynku i lokalnej gospodarki. Polska posiada nadzwyczajny talent i ludzki potencjał – jestem przekonany, że dzięki możliwościom, jakie niesie nasza technologia możemy pomóc klientom i partnerom w ich transformacji i osiąganiu sukcesów w erze cyfrowej. Cieszę się na bliską współpracę z zespołem, żeby wspólnie sprostać naszej misji, jaką jest sprawianie, aby dzięki technologii każda osoba i organizacja w Polsce osiągała więcej” – komentuje Mark Loughran.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *