Branża ITRynekPolecane tematy

Meg Whitman w lutym przestanie kierować HPE

Przedstawiciele koncernu Hewlett Packard Enterprise poinformowali, że Meg Whitman ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego firmy z początkiem lutego 2018 roku. Jej następcą będzie obecny prezes HPE, Antonio Neri. Zapowiedź ta jest dość zaskakująca, bowiem jeszcze kilka miesięcy temu Whitman zarzekała się, że nie rozważa rezygnacji ze stanowiska. W strukturach HPE trwa też obecnie reorganizacja.

Meg Whitman w lutym przestanie kierować HPE

W oficjalnym komunikacie prasowym przedstawiciele HPE informują, że Antonio Neri wraz z objęciem stanowiska dyrektora generalnego Hewlett Packard Enterprise będzie łączyć nową funkcję z rolą prezesa firmy. Zgodnie z zapowiedziami Meg Whitman pozostanie w radzie dyrektorów Hewlett Packard Enterprise. Dołączy do niej także Antonio Neri.

Nowy dyrektor generalny HPE jest związany z firmą od ponad 20 lat. Zaczynał jako inżynier w dziale wsparcia technicznego HP, by następnie przez kolejne lata piąć się w górę firmowej struktury i obejmować kolejne stanowiska kierownicze. Zdaniem Whitman, Neri doskonale sprawdzi się jako CEO – uważa ona bowiem, że HPE potrzebuje obecnie silnego lidera z doświadczeniem technicznym. Stanowisko prezesa HPE Antonio Neri objął w połowie 2017 roku. Zapowiadano wówczas, że jego zadaniem będzie m.in. integracja i optymalizacja struktur koncernu po zamknięciu transakcji sprzedaży działu oprogramowania biznesowego firmie Micro Focus i wydzieleniu działu Enterprise Services do spółki działającej obecnie pod marką DXC Technology. Według zapowiedzi z czerwca 2017 roku działalność HPE miała skoncentrować się m.in. na rozwoju oferty serwerowej, w tym w obszarze rozwiązań hiperkonwergentnych.

Przeczytaj również
Ile realnie zarobili pracownicy sektora IT w 2022 roku?

Warto przypomnieć, że Margaret Cushing Whitman w poprzedniej dekadzie z sukcesami dowodziła firmą eBay. Później, w połowie 2011 r. przeszła do HP – początkowo obejmując stanowisko w radzie dyrektorów, a kilka miesięcy później zostając dyrektorem generalnym koncernu. Pod jej kierownictwem firma przeszła m.in. gruntowną restrukturyzację. Meg Whitman nadzorowała m.in. podział koncernu Hewlett Packard na dwa osobne podmioty. “Jestem dumna z tego, co udało nam się osiągnąć odkąd dołączyłam do HP w 2011 r. Dziś Hewlett Packard prze do przodu jako cztery różne firmy, będące liderami w swoich segmentach rynku i dobrze przygotowane do wygrywania w swoich sektorach” – mówi cytowana w komunikacie prasowym Meg Whitman. Do niedawna łączyła ona też funkcję dyrektora generalnego HPE z rolę prezesa HP Inc.

Dodajmy, że w wakacje głośno mówiło się o tym, że Meg Whitman ma dużą szansę na objęcie stanowiska dyrektora generalnego borykającej się z problemami wizerunkowymi firmy Uber. W tym okresie Travis Kalanick, dotychczasowy szef firmy Uber został zmuszony do odejścia przez udziałowców zniecierpliwionych skandalem obyczajowym i niezadowalającymi wynikami finansowymi. Wtedy jednak Meg Whitman zdecydowanie ucięła spekulacje w sprawie ewentualnego odejścia ze stanowiska w HPE.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *