Zmiany kadrowe

Michał Bartkowiak został wiceprezesem firmy INEA

Dotychczas pełnił on funkcję członka zarządu ds. operacyjnych INEA. W zarządzie zasiadają także prezes Janusz Kosiński oraz wiceprezesi Eugeniusz Grzybek i Piotr Sujecki. Od 1 marca INEA wprowadza zmiany w strukturze swojego zarządu. W ich wyniku Michał Bartkowiak, związany ze spółką od 2015 r., obejmuje właśnie funkcję wiceprezesa.

Michał Bartkowiak został wiceprezesem firmy INEA

Janusz Kosiński jest założycielem spółki i jej Prezesem. Współtworzył takie firmy, jak KOMA czy Telewizja Kablowa Poznań, z których powstała INEA. Kosiński odpowiada przede wszystkim za strategię oraz rozwój całej grupy kapitałowej. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego na Politechnice Poznańskiej. Poza tym, pełni też funkcje Członka Zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej oraz Członka Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.

Michał Bartkowiak początkowo zajmował w INEA stanowisko Członka Zarządu ds. Finansowych. W 2017 roku objął funkcję Członka Zarządu ds. Operacyjnych odpowiedzialnego m.in. za: sprzedaż, marketing, customer care czy utrzymanie sieci. W związku z powołaniem na stanowisko wiceprezesa będzie odpowiadał za szeroko rozumiany obszar komercyjny działalności INEA. Bartkowiak posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami z branż takich, jak: FMCG, farmaceutyczna, papiernicza, motoryzacyjna czy informatyczna. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Eugeniusz Grzybek to współzałożyciel INEA, który od 2005 roku pełni w niej funkcję Członka Zarządu ds. Techniki. Z branżą telekomunikacyjną związany jest od 1990 roku. W latach 1997 – 2012 był Prezesem Zarządu spółki projektowo-integratorskiej HFC Systems Sp. z o.o specjalizującej się w projektowaniu sieci CATV i FTTH. Członek Rady Konsultacyjnej Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej.

Piotr Sujecki związany jest z INEA od listopada 2018 r., kiedy to objął funkcję członka zarządu ds. finansowych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji zarządczych w firmach z sektora telekomunikacyjnego i energetycznego. W latach 2014-2016 pracował jako dyrektor finansowy w Grupie PGNiG, natomiast wcześniej przez 10 lat był związany z Polkomtel S.A., gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora Departamentu Finansowego. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Zmiany w strukturze zarządu mają na celu wzmocnienie pozycji spółki oraz jej wsparcie w realizacji długoterminowej strategii rozwoju INEA jako właściciela infrastruktury światłowodowej. Michałowi życzę powodzenia, bo przed nami sporo nowych, ambitnych wyzwań, związanych m.in. z rozpoczęciem naszej działalności poza Wielkopolską” – komentuje Janusz Kosiński, prezes zarządu INEA.

INEA to lider usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce. Firma jest operatorem otwartej infrastruktury światłowodowej. Obecna jest także w segmencie klientów indywidualnych, usług dla firm, jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół. INEA dostarcza usługi hurtowe oraz Internetu szerokopasmowego, telewizji, telefonii, usługi profesjonalne dla biznesu i data center. Dzięki realizowanym inwestycjom operator jest jednym z liderów w zakresie infrastruktury światłowodowej w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *