Zmiany kadrowe

Michał Burda nowym szefem polskiego oddziału DXC Technology

W randze dyrektora zarządzającego odpowiada za rozwój działalności DXC w Polsce. Priorytetem firmy mają być branże, takie jak sektor energetyczny, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, handel detaliczny, ubezpieczenia i sektor administracji.

Michał Burda nowym szefem polskiego oddziału DXC Technology

Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że firma DXC Technology dąży do rozszerzenia działalności polskiego oddziału. Obecnie firma DXC zatrudnia w Polsce ok. 5 tys. pracowników i specjalizuje się w świadczeniu usług IT dla klientów z całego świata. Tylko w naszym kraju firma posiada kilka biur, a także centra usługowe i ośrodki rozwoju oprogramowania. Są one zlokalizowane m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku oraz w Elblągu. W 2019 roku firma DXC wzmocniła swoją obecność na rynku polskim za sprawą przejęcia lokalnych struktur firmy Luxoft.

“Jestem dumny, że mogę odegrać wiodącą rolę w kolejnym rozdziale działalności DXC w Polsce. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, w połączeniu ze sprawnością i zorientowaniem na klienta nowego DXC, wchodzimy w nową, ekscytującą fazę wzrostu naszej działalności w Polsce i na całym świecie. Wraz z naszym utalentowanym polskim zespołem, jestem przekonany, że jesteśmy w stanie pełnić rolę zaufanego partnera w cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorstw” – mówi Michał Burda.

Nowy dyrektor zarządzający polskim oddziałem DXC Technology posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży technologicznej, w tym w zakresie rozwoju biznesu, zarządzania projektami strategicznymi oraz architektury IT, szczególnie w branżach o wysokim stopniu regulacji, takich jak bankowość i ubezpieczenia.

Przez ostatnie 16 lat Michał Burda był związany z firmą CGI. Początkowo pełnił m.in. funkcję konsultanta, kierownika projektu oraz architekta IT. W 2011 roku objął stanowisko konsultanta wykonawczego odpowiedzialnego za realizację projektów dla firmy Allianz Polska. Cztery lata później objął kierownictwo nad działem usług konsultingowych CGI dla sektora ubezpieczeń, a dwa lata później – bankowości i ubezpieczeń. Od 2017 roku Michał Burda dołączył do kierownictwa polskiego oddziału firmy CGI i pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za dział usług konsultingowych dla sektora bankowości i ubezpieczeń na Polskę, Litwę i Łotwę. Wcześniej pracował też m.in. w firmie Netinus oraz w Grupie O2. Michał Burda jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Informatyki w Warszawie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *