Rynek

Microsoft otworzy centrum kompetencyjne dla ARiMR

Na mocy zawartej umowy ARiMR i Microsoft będą wspólnie pracować nad projektami rozwojowymi wykorzystującymi nowe technologie IT, ze szczególnym uwzględnieniem technologii mobilnych oraz rozwiązań wspierających ochronę przed cyberzagrożeniami. Prowadzenie wspólnych działań będzie możliwe dzięki powołaniu dedykowanego ośrodka transferu wiedzy i technologii.

Microsoft otworzy centrum kompetencyjne dla ARiMR

W ramach współpracy powstanie m.in. laboratorium wykorzystywane na potrzeby testowania nowych technologii pod kątem projektów realizowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. „Nasi programiści będą mieli okazję rozwijać swoje kompetencje w obszarze najnowszych technologii. Ponieważ stawiamy na własne zasoby w produkcji oprogramowania i pragniemy czerpać z najlepszych światowych praktyk, potrzebujemy partnera, który może zapewnić szeroką wiedzę ekspercką w tym obszarze oraz zapewnić możliwość realnego wypróbowania najnowszych rozwiązań. Obecnie powstaje wiele innowacyjnych projektów w sektorze rolniczym i w zakresie kompetencji ARiMR zamierzamy również takie budować” – mówi Daniel Obajtek, Prezes ARiMR.

Zaangażowanie ekspertów firmy Microsoft ma pozwolić m.in. na wzmocnienie kompetencji ARiMR w zakresie rozwoju aplikacji mobilnych i wdrażania rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa infrastruktury IT. Współpraca dotyczyć ma też obszarów związanych m.in. z zarządzaniem tożsamością użytkowników, wdrażaniem rozwiązań chmury hybrydowej, a także monitorowaniem efektywności i działania środowisk IT. „Jesteśmy gotowi podzielić się swoimi doświadczeniami nie tylko jako dostawca, ale też doświadczona organizacja kreująca światowe trendy w obszarach IT. Cieszy mnie, że kierownictwo ARiMR zdecydowało się na budowanie ich kapitału kompetencyjnego swoich pracowników w obszarze najnowszych technologii z Microsoft” – zapewnia Ronald Binkofski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Przeczytaj również
Seniorzy niwelują cyfrową lukę pokoleniową – nawet 81% z nich codziennie przegląda internet

Wśród wykorzystywanych technologii znajdą się też m.in. nowe rozwiązania Microsoft z zakresu pracy zespołowej, komunikacji zdalnej oraz tworzenia baz wiedzy w oparciu o analizę Big Data. Eksperci firmy Microsoft będą wspierać ARiMR także w zakresie tworzenia i zarządzania architekturą korporacyjną, a także wykorzystania rozwiązań w obszarze centrów danych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.