AplikacjeRynekPolecane tematy

Microsoft zaprezentował najnowszą wersję bazy danych SQL Server 2014

Nowe możliwości SQL Servera 2014 i plany związane z platformą tzw. inteligentnego otoczenia (ambient intelligence) zaprezentował na konferencji w San Francisco Satya Nadella, CEO Microsoftu.

Microsoft zaprezentował najnowszą wersję bazy danych SQL Server 2014

„Rozpoczęła się epoka inteligentnego otoczenia, a Microsoft oferuje platformę, dzięki której każda firma może rozwinąć kulturę obsługi danych i zapewnić dostęp do informacji wszystkim pracownikom” — powiedział Satya Nadella. Microsoft SQL Server 2014 został opracowany właśnie z myślą – promowanej przez koncern z Redmond – idei inteligentnego otoczenia. „Obejmuje ona nowe funkcje tzw. Internetu rzeczy i udostępnia moduły do budowy rozwiązań umożliwiających łączenie, opracowywanie i analizowanie danych, aby w efekcie dostarczyć wyniki tych analiz potrzebne do efektywnego działania w biznesie” – opowiadają przedstawiciele Microsoft.

Najnowsza wersja SQL Server 2014 ma działać wydajniej w czasie rzeczywistym dzięki wbudowanej technologii in-memory, współdziałaniu z chmurą publiczną oraz mechanizmom disaster recovery Microsoft Azure.

SQL Server 2014 to także nowa usługa Microsoft Azure Intelligent Systems Service, która ma umożliwiać wykorzystywanie potencjału Internetu rzeczy oraz bezpieczną łączność z czujnikami i urządzeniami działającymi z dowolnym systemem operacyjnym. Przy jej użyciu można przechwytywać dane generowane przez maszyny oraz nimi zarządzać.

Microsoft poinformował także o dostępności rozwiązania Analytics Platform System (APS). APS łączy w sobie największe zalety bazy danych Microsoft SQL Server i technologii Hadoop. Ma to być przystępne cenowo rozwiązanie do obsługi Big Data.

Nowe rozwiązania Microsoftu – w tym SQL Server 2014 – są efektem innowacji koncernu z Redmond z ostatniego roku. Są to: Power BI for Office 365 – chmurowe rozwiązanie do analiz biznesowych z funkcją obsługi języka naturalnego; Azure HDInsight -rozwiązanie oferujące technologię Hadoop w chmurze; PolyBase — rozwiązanie łączące dane ustrukturyzowane i bez struktury w hurtowni danych; a także Power Query for Excel — rozwiązanie ułatwiające poznawanie danych. Wszystkie te elementy składają się na SQL Server 2014.

SQL Server 2014 dostępny jest także w Polsce z dniem premiery ogólnoświatowej. Premiera krajowa będzie miała miejsce 24-go kwietnia.

Wraz z premierą SQL Server 2014 Microsoft przedstawił wyniki nowego badania przeprowadzonego przez IDC na zlecenie Microsoft. Wynika z niego, że dzięki całościowemu podejściu do danych, obejmującemu m.in. zestawy danych i analizę, firmy mogłyby uzyskać w ciągu kolejnych czterech lat 1,6 bln USD w skali świata w postaci dodatkowych przychodów, niższych kosztów i większej wydajności pracy.

Klienci, którzy w swoich projektach stosują całościowe podejście, uzyskują z danych większe korzyści niż użytkownicy rozwiązań jednostkowych” — powiedział Dan Vesset, wiceprezes ds. programów badawczych w dziedzinie analizy biznesowej i Big Data w IDC. „Z nowego badania wynika, że łączenie zróżnicowanych zestawów danych oraz udostępnianie większej liczbie osób nowych możliwości analitycznych i informacji w odpowiedniej chwili stwarza okazję do dodatkowych przychodów z łącznej puli przekraczającej bilion dolarów w skali światowej w ciągu czterech kolejnych lat” – dodał.

Badanie to przeprowadzono wśród ponad 2000 średnich i dużych firm z 20 krajów. Więcej informacji na temat metodyki badania można znaleźć na blogu Microsoft Cloud & Enterprise News Bytes.

Microsoft zaprezentował najnowszą wersję bazy danych SQL Server 2014

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *