BranżaRynek

Milestone Dom Wdrożeniowy dołącza do Grupy BPX

Do grupy kapitałowej budowanej wokół firmy konsultingowej BPX dołączyła spółka Milestone Dom Wdrożeniowy. Transakcja ma pozwolić na wzmocnienie pozycji rynkowej oraz oferty produktowej BPX o rozwiązania, takie jak oprogramowanie Teta czy enova365.

Milestone Dom Wdrożeniowy dołącza do Grupy BPX

Z oficjalnych informacji wynika, że przejęcie spółki Milestone Dom Wdrożeniowy jest elementem strategii rozwoju BPX, która zakłada m.in. rozwój skali i zakresu działalności na kolejnych rynkach. I tak, przejmując firmę Milestone Dom Wdrożeniowy w grupie kapitałowej BPX pojawią się nowe kompetencje związane m.in. z oferowaniem wyspecjalizowanych rozwiązań dla obszarów, takich jak kadry i płace oraz księgowość, a także produktów firm Unit4 Teta oraz Soneta. Taka jest bowiem dotychczasowa specjalizacja zespołu Milestone Dom Wdrożeniowy. Przejęcie spółki Milestone Dom Wdrożeniowy pozwolić ma zatem m.in. na rozszerzenie oferty BPX, a także realizację celów strategicznych i dywersyfikację biznesu. Wraz z akwizycją grupa kapitałowa BPX poszerzyła także bazę klientów.

“Przejęcie Milestone to niewątpliwie jedna z kluczowych inwestycji, dzięki której możemy zaoferować pełne spektrum usług w dowolnym obszarze biznesowym w ramach wdrożeń IT. Synergia obu spółek oznacza połączenie sił naszych doświadczonych zespołów oraz dostęp do szerszego i bogatszego portfolio nowoczesnych rozwiązań klasy ERP i BI dla naszych klientów” – mówi Bogusław Cieślak, dyrektor generalny firmy BPX. Według niego, dalsze plany rozwoju działalności firmy BPX zakładają m.in. systematyczne rozszerzanie oferty usług i technologii IT, w tym rozwiązań chmurowych, a także – zwiększanie rozpoznawalności firmy na rynku polskim i zagranicznym. “Przejmujemy firmę o ugruntowanej pozycji, postrzeganą przez klientów jako solidny i zaufany partner biznesowy. Dostrzegamy w tej inwestycji ogromny potencjał i synergię płynącą z wymiany know-how. Wierzymy, że silna marka BPX, wzmocniona o nowe kompetencje, zapewni klientom dostęp do najwyższej jakości na rynku usług konsultingowych, najnowocześniejszych technologii, w tym również tych połączonych z możliwościami chmury, ale przede wszystkim do komplementarnego portfolio rozwiązań IT w dowolnym obszarze biznesowym” – dodaje Michał Lipiec, członek zarządu firmy BPX.

Przeczytaj również
Exclusive Networks Poland finalnie zastępuje markę Veracomp

Założona w 2014 roku firma Milestone Dom Wdrożeniowy dotąd zrealizowała projekty dla ponad 150 przedsiębiorstw z branż, takich jak: sektor usług, handlu, czy bankowość. “Działalność w ramach grupy kapitałowej o ugruntowanej pozycji na rynku to dla zespołu Milestone źródło wielkich możliwości. Wierzymy, że decydując się na dołączenie do grupy BPX podjęliśmy odpowiednią decyzję, a jej skutki będą dla obu stron bardzo pozytywne, zarówno dla klientów, jak i naszego zaangażowanego zespołu” – zapewnia Krzysztof Strawski, dyrektor generalny Milestone Dom Wdrożeniowy. “Planujemy wspólnie z BPX ambitnie i bez ograniczeń skalować kompleksowe rozwiązania dla biznesu. W obecnym położeniu mamy do tego wszystkie potrzebne narzędzia oraz pełen potencjał operacyjny. Po połączeniu sił będziemy działać pod jednym szyldem Grupy Kapitałowej BPX” – podkreśla.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *