Branża ITRynek

NetActuate otworzył centrum danych w Warszawie. Rozszerzy ofertę usług chmurowych na polskim rynku

Za pośrednictwem warszawskiego centrum danych świadczone będą wszystkie usługi NetAcutate, w tym te, związane z kolokacją i dzierżawą maszyn wirtualnych oraz infrastruktury bare metal, a także transmisją anycast. Zapowiadany jest też dalszy rozwój usług amerykańskiego dostawcy w Europie Środkowej.

NetActuate otworzył centrum danych w Warszawie. Rozszerzy ofertę usług chmurowych na polskim rynku

Przedstawiciele firmy podkreślają, że inwestycja przełoży się na zwiększenie dynamiki rozwoju oferty oraz umocnienie pozycji rynkowej NetAcutate w regionie. “Nasze nowe wdrożenie w Polsce umożliwia nam oferowanie solidnego zestawu globalnych usług infrastruktury brzegowej zlokalizowanych w Europie Środkowej. Strategiczna lokalizacja Warszawy zwiększa wydajność i niezawodność naszej sieci dla użytkowników końcowych zarówno na rynkach Europy Wschodniej, jak i Zachodniej” — podkreśla Mark Mahle, dyrektor generalny firmy NetActuate.

Warszawskie centrum danych NetAcutate zostało oficjalnie uruchomione we wrześniu. Nowy ośrodek przetwarzania jest zlokalizowany w centrum Warszawy, co – jak podkreślają przedstawiciele amerykańskiej spółki – ma ogromne znaczenie dla dostępności różnego rodzaju usług telekomunikacyjnych oraz możliwości budowania bezpośrednich łączy do innych centrów danych. Lokalizacja warszawskiego centrum danych NetAcutate zapewnia również bezpośredni dostęp do węzła Equinix Internet Exchange Poland (dawniej PLIX), który jest największym punktem wymiany ruchu internetowego w Polsce.

Wedle zapowiedzi, za pośrednictwem warszawskiego centrum danych oferowane będą wszystkie usługi NetAcutate. Ośrodek ten będzie wykorzystywany także na potrzeby uruchomienia nowej platformy usług IaaS – vmgen. “Dzięki platformie vmgen użytkownicy będą mogli korzystać z globalnej infrastruktury brzegowej w niezwykle prosty i szybki sposób. Nowy projekt jest dedykowany na rynki Europejskie, a pracuje nad nim ciągle rozwijany zespół programistów w Polsce” – mówi Kacper Dąbrowski, dyrektor ds. projektów europejskich w NetActuate.

Firma NetActuate jest operatorem jednej z pięciu największych pod względem liczby węzłów sieci IPv4 i IPv6 na świecie. Infrastruktura NetAcutate jest też jedną z największych na świecie sieci peeringowych wykorzystywanych na potrzeby bezpośredniej komunikacji pomiędzy dostawcami tego rodzaju usług. Globalna infrastruktura NetActuate obejmuje ponad 30 lokalizacji na całym świecie. Umożliwia m.in. na budowanie efektywnych, hybrydowych środowisk IT, a także pozwala na zapewnienie szybkiej, pozbawionej opóźnień transmisji danych pomiędzy różnymi ośrodkami przetwarzania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *