RynekPolecane tematy

Nowa generacja procesorów Intel Core – wydajność, energooszczędność i nowe zastosowania

Wyższa wydajność i wyjątkowo niskie zużycie energii to główne cechy układów Intel Core 6. Nowe procesory znajdą zastosowanie w szerokiej gamie urządzeń – także w ramach Internetu Rzeczy. Układy Intel Core 6 mają także wspierać m.in. zaawansowane funkcje systemu Windows 10.

Nowa generacja procesorów Intel Core – wydajność, energooszczędność i nowe zastosowania

Z oficjalnych informacji wynika, że nowe układy będą wykorzystywane w szerokiej gamie urządzeń – od ultraprzenośnych komputerów, przez urządzenia łączące funkcjonalność tabletu i komputera, po sprzęt stacjonarny i w pełni mobilne stacje robocze. Dla mobilnych stacji roboczych przeznaczone będą układy rodziny Intel Xeon E3-1500M. Ze względu na obsługiwane funkcje, w zastosowaniach biznesowych szczególnie sprawdzać mają się szóstej generacji Intel vPro. Co ważne, do urządzeń mobilnych przeznaczone będą układy mobilne – odpowiednio linii Intel Core m3, m5 i m7.

Sprzęt wyposażony w nowej generacji układ Intel Core i5-6200U dysponuje ponad 2,5-krotnie wyższą wydajnością niż 5-letni komputer wyposażony w procesor Intel Core i5-520UM.

Układy Intel Core 6 wykorzystują architekturę Skylake i są produkowane w procesie technologicznym 14-nm. Wspierają m.in. obsługę uniwersalnego złącza komunikacyjnego Thunderbolt 3 oraz kamerę Intel RealSense. Nowe procesory wspierają też technologie bezprzewodowego przesyłania obrazy Intel WiDi. Dysponują również wyższą wydajnością, przy niższym zapotrzebowaniu na energię.

Z oficjalnych informacji wynika, że sprzęt wyposażony w nowej generacji układ Intel Core i5-6200U dysponuje ponad 2,5-krotnie wyższą wydajnością niż 5-letni komputer wyposażony w procesor Intel Core i5-520UM. Charakteryzuje się też trzykrotnie mniejszym poborem mocy. Jednocześnie, nawet 30 razy bardziej wydajny – także w porównaniu do układów Intel Core 5 generacji – ma być zintegrowany w ramach Intel Core 6 układ graficzny Iris. Procesory nowej generacji mają także lepiej sprawdzać się w warunkach wielozadaniowości.

„Urządzenia bazujące na procesorach Intel Core szóstej generacji oferują wyższą wydajność i responsywność, dłuższy czas pracy na baterii i wyższy poziom bezpieczeństwa. Nasze nowe procesory otwierają przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości, w tym funkcję logowania się do urządzenia za pomocą systemu rozpoznawania twarzy i komunikacja z nim za pośrednictwem komend głosowych” – podkreśla Kirk Skaugen, wiceprezes koncernu Intel i dyrektor generalny działu Client Computing Group. Urządzenia z procesorami Intel Core szóstej generacji mogą być też smuklejsze i lżejsze od swoich kilkuletnich odpowiedników.

Przedstawiciele koncernu Intel deklarują, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy na rynek trafi niemal 50 modeli procesorów nowej generacji. Dodatkowo Intel zamierza wprowadzić do oferty nowe rozwiązania przeznaczone do urządzeń wykorzystywanych na potrzeby budowy Internetu Rzeczy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *