Informacje prasoweBranża ITRynek

Nowy system ERP w kluczowych obiektach giganta branży hotelarskiej

Zakończył się pierwszy etap wdrożenia zintegrowanego systemu wspierającego zarządzanie w trzech lokalizacjach firmy Sun International. System IFS Applications zastąpi kilkanaście odrębnych rozwiązań i pozwoli na standaryzację procesów oraz narzędzi zarządzania w kasynach i hotelach Sun International w RPA.

Nowy system ERP w kluczowych obiektach giganta branży hotelarskiej

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Sun International, lider w branży gier i rekreacji w Afryce, pomyślnie zakończyła pierwszy etap wdrażania systemu IFS Applications™ jako platformy do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Nowy system umożliwia standaryzację procesów i technologii w kasynach oraz w grupie hoteli we wszystkich obiektach firmy w Republice Południowej Afryki.

System IFS Applications wdrożono w siedzibie grupy i w hotelu Maslow, które znajdują się w Sandton w RPA, a także w kasynie Sibaya Casino and Entertainment Kingdom w KwaZulu Natal. Wdrożenie systemu jest kamieniem milowym dla firmy Sun International, która będzie teraz mogła poprzez zintegrowany system zarządzać działalnością we wszystkich swoich obiektach.

W kolejnych etapach oprogramowanie zostanie wdrożone w 14 dodatkowych obiektach i jednostkach firmy Sun International, m.in. w ośrodkach wypoczynkowych Wild Coast Sun, Grandwest, Boardwalk i Sun City. Projekt rozpoczął się w październiku 2013 roku, a do końca tego roku system IFS Applications zostanie wdrożony w pozostałych miejscach. Rozwiązanie to zapewni wsparcie kluczowych procesów biznesowych, takich jak zarządzanie finansami, łańcuchem dostaw, obiektami i projektami.

„Pierwsze wdrożenie systemu IFS Applications jest dla nas kamieniem milowym, oznaczającym znaczny postęp na drodze do zastąpienia wielu wcześniej używanych przez nas systemów jednym, scentralizowanym i w pełni zintegrowanym rozwiązaniem ERP” − mówi Mike Wilson, kierownik projektu firmy Sun International odpowiedzialny za wdrożenie systemu. „Dzięki systemowi będziemy mieli ustandaryzowane procesy i systemy w każdym z naszych obiektów w RPA, a także dostęp do spójnych i precyzyjnych informacji usprawniających raportowanie. Ponadto plan zastąpienia naszej niejednorodnej mieszaniny aplikacji jednym rozwiązaniem pomoże nam ograniczyć koszty utrzymania”.

Firma Sun International wybrała system IFS Applications, ponieważ najlepiej spełnia on wymagania biznesowe przedsiębiorstwa. Dzięki konfigurowalnej architekturze zorientowanej na usługi rozwiązanie to przyczyni się do redukcji kosztów utrzymania zaplecza informatycznego.

„Z ogromną przyjemnością współpracujemy z firmą Sun International przy realizacji tej strategicznej inicjatywy ułatwiającej zarządzanie kosztami działalności poprzez automatyzację procesów biznesowych” − mówi Gawie van Der Merwe, dyrektor zarządzający IFS Africa. „Zapewniając elastyczne wsparcie wielu oddziałów, system IFS Applications jest idealną platformą dla firmy Sun International, umożliwiającą konsolidację i usprawnienie procesów”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *