Infrastruktura

Oracle ogłasza powszechną dostępność Oracle Cloud VMware Solution

Rozwiązanie Oracle Cloud VMware Solution jest już dostępne we wszystkich globalnych regionach platformy Oracle Cloud, a także w ramach udostępnianej lokalnie usługi chmurowej Oracle Cloud@Customer. Nowe rozwiązanie zapewnia dedykowane, oparte na technologiach VMware i działające w ramach chmury obliczeniowej Oracle środowisko na potrzeby zróżnicowanych obciążeń produkcyjnych. Wykorzystanie rozwiązań VMware ma pozwolić m.in. na łatwe migrowanie istniejących aplikacji z infrastruktury lokalnej.

Oracle ogłasza powszechną dostępność Oracle Cloud VMware Solution

Wedle zapowiedzi rozwiązanie Oracle Cloud VMware Solution pozwala na zbudowanie identycznych środowisk uruchomieniowych, jak te, zbudowane w wielu firmach właśnie w oparciu o technologie wirtualizacji VMware i zapewnia bezproblemową integrację z infrastrukturą chmurową Oracle – w tym z bazą danych Oracle Autonomous Database. W efekcie, wykorzystanie nowej usługi Oracle pozwalać ma m.in. na łatwą i szybką migrację istniejących obciążeń do chmury obliczeniowej. Zapewnienie pełnej zgodności na poziomie technologii wirtualizacji eliminuje bowiem choćby konieczność modyfikacji kodu oprogramowania przenoszonego z infrastruktury lokalnej do środowiska chmurowego. „Budowa nowych usług cyfrowych. Skalowanie newralgicznych aplikacji biznesowych. Umożliwianie personelowi pracy zdalnej. Aplikacje muszą dzisiaj stawiać czoła tym wyzwaniom, a chmura hybrydowa otwiera drzwi do ekonomicznej skalowalności, elastyczności i modernizacji aplikacji biznesowych. Dzięki spójnym operacjom i infrastrukturze VMware rozwiązanie Oracle Cloud VMware Solution pozwala naszym wspólnym klientom migrować i unowocześniać aplikacje biznesowe oraz bez problemu przenosić obciążenia pomiędzy środowiskami lokalnymi a Oracle Cloud — a wszystko to z dostępem do pełnej oferty usług chmurowych Oracle” – mówi Mark Lohmeyer, wiceprezes VMware i dyrektor działu Cloud Services Business Unit.

Jak podkreślają przedstawiciele Oracle, zbędne stają się też szkolenia – w ramach usługi Oracle Cloud VMware Solution wykorzystywane mogą być takie rozwiązania VMware, jak vSphere, vCenter, vSAN oraz NSX. Dostępne w ramach nowej usługi instancje obliczeniowe zapewniają skalowalność od poziomu 156 rdzeni w 3 węzłach do 64 węzłów na klaster w ramach wielu klastrów. Środowisko VMware uruchomione w ramach platformy Oracle Cloud pozostaje przy tym w pełni zarządzalne dla klientów.“Bardzo się cieszymy, że możemy zaoferować naszym wspólnym klientom dostęp do zbudowanego przez Oracle i sprawdzonego przez VMware rozwiązania chmurowego, które replikuje interfejs lokalny ceniony przez użytkowników, ale jest dostępne w globalnej chmurze publicznej na ogromną skalę. Klienci mogą teraz łatwo przenosić standardowe obciążenia VMware vSphere do Oracle Cloud Infrastructure i czerpać korzyści z jej wydajności i bezpieczeństwa, mając jednocześnie do dyspozycji wsparcie i usługi Oracle” – podkreśla Clay Magouyrk, wiceprezes Oracle, szef działu Oracle Cloud Infrastructure.

W ramach jednej usługi można korzystać również z wielu wersji rozwiązań VMware, co stanowi odpowiedź na potrzeby związane z zapewnieniem całościowej obsługi całego cyklu życia aplikacji. Usługa Oracle Cloud VMware Solution jest dostępna we wszystkich regionach publicznych Oracle Cloud, a także w regionach dedykowanych tworzonych na potrzeby konkretnych klientów w ramach usług Oracle Cloud@Customer.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *