Rynek

Oracle przejmie dostawcę rozwiązań DNS w modelu cloud

Ponad 600 mln USD zapłaci koncern Oracle za przejęcie firmy Dyn. Wyspecjalizowana w rozwiązania do zarządzania wydajnością dostępu do Internetu firma jest też operatorem DNS. Rozwiązania firmy Dyn uzupełnią ofertę technologii chmurowych Oracle.

Oracle przejmie dostawcę rozwiązań DNS w modelu cloud

Technologie firmy Dyn są wykorzystywane do optymalizacji ruchu sieciowego dla ponad 3,5 tys. przedsiębiorstw. Z rozwiązań amerykańskiej spółki korzystają koncerny, takie jak: Netflix, Twitter, Pfizer, czy CNBC. Pozwalają na scentralizowane monitorowanie i kontrolowanie ruchu sieciowego w sposób umożliwiający związanie dostępności i ergonomii pracy z serwisami oraz aplikacjami internetowymi.

„Wyjątkowo skalowalny i globalny system zarządzania DNS firmy Dyn to kluczowy komponent i naturalne rozszerzenie naszej platformy przetwarzania w chmurze” – mówi Thomas Kurian, szef działu rozwoju produktów w firmie Oracle. Według niego rozwiązania Dyn zostaną włączone m.in. do oferowanych przez Oracle chmurowych środowisk typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS) oraz Platform-as-a-Service (PaaS). Jako część oferty Oracle, technologie Dyn mają pozwalać m.in. na tworzenie bardziej dostępnych i responsywnych aplikacji. Funkcjonalności związane z zarządzaniem DNS na potrzeby usług realizowanych za pośrednictwem platformy chmurowej Oracle zostaną najpewniej udostępnione klientom. „Klienci korzystający z rozwiązań chmurowych Oracle uzyskają dostęp do cennych informacji o wydajności Internetu, które pomogą im zoptymalizować koszty infrastruktury, zmaksymalizować przychody z aplikacji i stron internetowych oraz zarządzać ryzykiem” — mówi Kyle York, dyrektor ds. strategii w firmie Dyn.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *