Rynek

Oracle przejmie dostawcę rozwiązań DNS w modelu cloud

Ponad 600 mln USD zapłaci koncern Oracle za przejęcie firmy Dyn. Wyspecjalizowana w rozwiązania do zarządzania wydajnością dostępu do Internetu firma jest też operatorem DNS. Rozwiązania firmy Dyn uzupełnią ofertę technologii chmurowych Oracle.

biznes

Technologie firmy Dyn są wykorzystywane do optymalizacji ruchu sieciowego dla ponad 3,5 tys. przedsiębiorstw. Z rozwiązań amerykańskiej spółki korzystają koncerny, takie jak: Netflix, Twitter, Pfizer, czy CNBC. Pozwalają na scentralizowane monitorowanie i kontrolowanie ruchu sieciowego w sposób umożliwiający związanie dostępności i ergonomii pracy z serwisami oraz aplikacjami internetowymi.

„Wyjątkowo skalowalny i globalny system zarządzania DNS firmy Dyn to kluczowy komponent i naturalne rozszerzenie naszej platformy przetwarzania w chmurze” – mówi Thomas Kurian, szef działu rozwoju produktów w firmie Oracle. Według niego rozwiązania Dyn zostaną włączone m.in. do oferowanych przez Oracle chmurowych środowisk typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS) oraz Platform-as-a-Service (PaaS). Jako część oferty Oracle, technologie Dyn mają pozwalać m.in. na tworzenie bardziej dostępnych i responsywnych aplikacji. Funkcjonalności związane z zarządzaniem DNS na potrzeby usług realizowanych za pośrednictwem platformy chmurowej Oracle zostaną najpewniej udostępnione klientom. „Klienci korzystający z rozwiązań chmurowych Oracle uzyskają dostęp do cennych informacji o wydajności Internetu, które pomogą im zoptymalizować koszty infrastruktury, zmaksymalizować przychody z aplikacji i stron internetowych oraz zarządzać ryzykiem” — mówi Kyle York, dyrektor ds. strategii w firmie Dyn.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *