BranżaPracaRynek

Oracle zatrudni nawet 1000 nowych handlowców w regionie EMEA

Do końca 2017 roku w strukturach Oracle w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki pracę znajdzie tysiąc osób, które zasilą działy handlowe koncernu. Nowy program rekrutacyjny ma wspomóc rozwój działalności Oracle w segmencie usług chmurowych.

Oracle zatrudni nawet 1000 nowych handlowców w regionie EMEA

Z oficjalnych informacji wynika, że rekrutacja jest otwarta dla osób o różnych specjalizacjach, mających od dwóch do sześciu lat doświadczenia zawodowego i zajmujących się obecnie kadrami, marketingiem, rekrutacją, finansami, łańcuchem dostaw lub sprzedażą. Na obecnym etapie rekrutacji kandydaci mogą starać się o zatrudnienie w dowolnym oddziale Oracle w regionie EMEA. Przedstawiciele koncernu zapowiadają wsparcie w przeprowadzeniu stosownej relokacji. „Zależy nam na zatrudnieniu inteligentnych osób nastawionych na budowanie relacji i mających silną motywację wewnętrzną, które potrafią wesprzeć naszych klientów w transformacji biznesowej i czerpią prawdziwą satysfakcję z osiągania znakomitych wyników. Różnorodność należy do podstawowych elementów wyjątkowej kultury Oracle. Chcemy umożliwić 1000 utalentowanych ludzi zmianę ich życia zawodowego na lepsze i dostęp do najlepszych szkoleń i programów rozwoju. Chcemy im też zaoferować szansę na przyspieszenie ich karier dzięki pracy u najszybciej rozwijającego się dostawcy platformy chmury w samym centrum cyfrowej zmiany pokoleniowej” – podkreśla Tino Scholman, wiceprezes Oracle i szef działu Oracle Cloud w regionie EMEA.

Plany istotnego wzmocnienia zespołów sprzedażowych w regionie mają stanowić kolejny element strategii Oracle w obszarze usług opartych na modelu cloud computing. W 2017 roku finansowym w skali globalnej Oracle zanotował wzrost łącznych przychodów w obszarze rozwiązań chmury obliczeniowej na poziomie 58 proc. Sprzedaż subskrypcji usług w chmurze stanowi już ponad 12 proc. globalnych przychodów Oracle. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że Oracle jest teraz najszybciej rozwijającym się dostawcą oferującym skalowalne rozwiązania w chmurze. W kolejnych miesiącach dynamika rozwoju działalności Oracle w obszarze usług chmurowych ma być jeszcze wyższa.

Przeczytaj również
Co druga firma z europejskiego sektora MŚP może nie przetrwać najbliższych 12 miesięcy

Z oficjalnych informacji wynika też, że coraz większy wpływ na wyniki Oracle w segmencie usług cloud ma szybsza adaptacja modelu chmury obliczeniowej w Europie Środkowo–Wschodniej, w tym także w Polsce. “Tylko w ciągu ostatnich 6 miesięcy zrealizowaliśmy na całym świecie ponad 350 wdrożeń systemów ERP w chmurze. Co ciekawe, około połowy klientów, którzy wybrali model SaaS, nigdy wcześniej nie korzystało z rozwiązań Oracle. Dobrze ilustruje to zmiany jakie zaszły na rynku. Klienci znacznie chętniej decydują się na chmurę, nawet wówczas, gdy wcześniej nie korzystali z rozwiązań danego dostawcy. Mamy więc do czynienia z diametralną zmianą świadomości menedżerów” – mówi Janusz Naklicki, szef regionu Oracle CEE & CIS. Według niego za wyborem modelu chmury obliczeniowej coraz częściej przemawia chęć szybkiego przeprowadzenia organizacji przez zmiany określane mianem cyfrowej transformacji. “Cyfrowa transformacja firm przestaje być marketingowym sloganem, staje się faktem. Także w Polsce, gdzie firmy coraz częściej rezygnują z tradycyjnych wdrożeń na rzecz usług chmurowych. Z analiz Oracle wynika, że rynek usług chmurowych rośnie obecnie około 5 razy szybciej niż inwestycje w systemy tradycyjne. Największy potencjał widzimy na rynku użyteczności publicznej, finansowym oraz telekomunikacyjnym” – uważa Janusz Naklicki.

W ramach programu rekrutacyjnego organizowanego pod hasłem “Change Happens Here” kierownictwo firmy Oracle chce pozyskać także absolwentów uczelni wyższych, którzy są zainteresowani technologią i z pasją podchodzą do potencjału nowych technologii w zakresie transformacji biznesu. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji są dostępne na stronie: http://oracle.com/experience.

Przeczytaj również
Molecule.one pozyskało 4,6 miliona dolarów na rozwój innowacyjnej technologii planowania syntezy chemicznej opartej na AI
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *