Zmiany kadrowe

Paweł Borys partnerem zarządzającym MCI

Z dniem 8 kwietnia dotychczasowy prezes PFR obejmie funkcję prezesa MCI Capital TFI oraz wiceprezesa MCI Capital ASI. Jak poinformowano, wspólnie z założycielem funduszu MCI, Tomaszem Czechowiczem, ma realizować strategię budowy największego funduszu private equity nowych technologii w regionie CEE.

Paweł Borys partnerem zarządzającym MCI

Paweł Borys to menedżer z 24-letnim doświadczeniem w inwestycjach oraz zarządzaniu w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Pracował w Erste Banku, Deutsche Banku, AKJ Investment TFI, PKO Banku Polskim oraz w PFR. Specjalizuje się w inwestycjach, budowaniu strategii, usługach finansowych, nowych technologiach oraz reorganizacjach i integracjach. Zarządzał funduszami rynku publicznego, realizował strategiczne M&A i inwestycje private equity o wartości ponad 20 mld zł.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

“Dołączenie tak doświadczonego menedżera do naszego zespołu skokowo wzmocni potencjał wzrostu MCI. Wspólnie mamy ambicję przyspieszenia rozwoju MCI i zbudowania naszej pozycji jako jednego z liderów cyfrowych inwestycji private equity w Europie” – skomentował Tomasz Czechowicz, partner zarządzający i założyciel MCI.

Przypomnijmy, że MCI to grupa funduszy private equity skoncentrowanych na inwestycjach w spółki technologiczne. Od 2001 roku spółka notowana jest na GPW.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *