Zmiany kadrowe

Paweł Czajkowski odchodzi z HP Polska

Po 10 latach kierowania polskim oddziałem i doprowadzeniu do końca procesu podziału na dwie części – HP Enterprise i HP Inc. – dotychczasowy dyrektor generalny HP Polska odchodzi z firmy. Dziś (3 sierpnia) poinformowano o tym oficjalnie pracowników HP Enterprise, którego kierownictwo przejął jeszcze do końca sierpnia br.

Paweł Czajkowski

Od września jego następcą zostanie Sabine Sauter. Do tej pory podlegała ona bezpośrednio szefowi regionu EMEA, któremu podlega także polski oddział Hewlett-Packard działający w ramach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Sabine Sauter pełniła dotąd obowiązki Chief of Staff, Office of the Managing Director HP EMEA.

sabine-sauter-foto.1024x1024

W ostatnim czasie – poza pracą nad podziałem HP na HP Enterprise i HP Inc. – Paweł Czajkowski zakończył także m.in. proces porządkowanie tzw. szarej strefy w kanale partnerskim w Polsce. Dotyczyło to sprzedaży na tzw. wolnym rynku sprzętu HP oferowanego partnerom w „specjalnych” cenach, pod konkretnych, dużych klientów. Część z nich trafiało jednak następnie do wolnej sprzedaży zamiast do firmy deklarującej chęć jego zamówienie.

Duży sukces odchodzącego dyrektora generalnego HP Polska to także wygrana w przetargu na budowę największego superkomputera w Polsce – Prometheus – w Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet na krakowskiej AGH. Nowy superkomputer, wart 41 mln zł, został zbudowany z ponad 1700 serwerów HP Apollo 8000. Komputer ten posiada ponad 41 tys. rdzeni obliczeniowych (procesorów Intel Haswell) i ponad 215 TB RAM. Do Prometheusa zostały dołączone dwa systemy plików o łącznej pojemności 10 PB. Jego moc obliczeniowa wynosi niemal 1,7 Pflops (Petaflops). Oznacza to, że według obecnej listy TOP500 będzie to jeden z 30. najszybszych komputerów na świecie i 12. w Europie.

Na razie Paweł Czajkowski robi sobie przerwę, tym bardziej, że przez najbliższe pół roku ma zakaz pracy w bezpośredniej konkurencji. Dla niego de facto zaczyna się nowy etap, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie całe swoje życie zawodowe – od 1991 roku, z krótką przerwą na kierowanie firmą Ster-Projekt, ówcześnie jednym z największych partnerów HP – spędził pracując dla tej korporacji. Łącznie było to prawie 20 lat. Paweł Czajkowski nie wyklucza pracy zarówno w międzynarodowej korporacji, jak i w polskiej firmie.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *