Zmiany kadrowe

Paweł Czajkowski odchodzi z HP Polska

Po 10 latach kierowania polskim oddziałem i doprowadzeniu do końca procesu podziału na dwie części – HP Enterprise i HP Inc. – dotychczasowy dyrektor generalny HP Polska odchodzi z firmy. Dziś (3 sierpnia) poinformowano o tym oficjalnie pracowników HP Enterprise, którego kierownictwo przejął jeszcze do końca sierpnia br.

Paweł Czajkowski odchodzi z HP Polska

Od września jego następcą zostanie Sabine Sauter. Do tej pory podlegała ona bezpośrednio szefowi regionu EMEA, któremu podlega także polski oddział Hewlett-Packard działający w ramach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Sabine Sauter pełniła dotąd obowiązki Chief of Staff, Office of the Managing Director HP EMEA.

Paweł Czajkowski odchodzi z HP Polska

W ostatnim czasie – poza pracą nad podziałem HP na HP Enterprise i HP Inc. – Paweł Czajkowski zakończył także m.in. proces porządkowanie tzw. szarej strefy w kanale partnerskim w Polsce. Dotyczyło to sprzedaży na tzw. wolnym rynku sprzętu HP oferowanego partnerom w „specjalnych” cenach, pod konkretnych, dużych klientów. Część z nich trafiało jednak następnie do wolnej sprzedaży zamiast do firmy deklarującej chęć jego zamówienie.

Duży sukces odchodzącego dyrektora generalnego HP Polska to także wygrana w przetargu na budowę największego superkomputera w Polsce – Prometheus – w Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet na krakowskiej AGH. Nowy superkomputer, wart 41 mln zł, został zbudowany z ponad 1700 serwerów HP Apollo 8000. Komputer ten posiada ponad 41 tys. rdzeni obliczeniowych (procesorów Intel Haswell) i ponad 215 TB RAM. Do Prometheusa zostały dołączone dwa systemy plików o łącznej pojemności 10 PB. Jego moc obliczeniowa wynosi niemal 1,7 Pflops (Petaflops). Oznacza to, że według obecnej listy TOP500 będzie to jeden z 30. najszybszych komputerów na świecie i 12. w Europie.

Na razie Paweł Czajkowski robi sobie przerwę, tym bardziej, że przez najbliższe pół roku ma zakaz pracy w bezpośredniej konkurencji. Dla niego de facto zaczyna się nowy etap, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie całe swoje życie zawodowe – od 1991 roku, z krótką przerwą na kierowanie firmą Ster-Projekt, ówcześnie jednym z największych partnerów HP – spędził pracując dla tej korporacji. Łącznie było to prawie 20 lat. Paweł Czajkowski nie wyklucza pracy zarówno w międzynarodowej korporacji, jak i w polskiej firmie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *