Zmiany kadrowe

Paweł Fraś na czele hubu ds. analityki i sztucznej inteligencji w Schneider Electric

W nowej roli menedżer będzie odpowiedzialny za rozwój zespołu Analytics and AI Warsaw Hub – jednostki wpierającej globalnie firmę Schneider Electric w zagadnieniach związanych z analityką i sztuczną inteligencją. Do jego zadań należało będzie również budowanie relacji z jednostkami odpowiedzialnymi za sprzedaż i rozwój sprzedaży oraz interesariuszami odpowiedzialnymi za podnoszenie efektywności operacji firmy, prowadzenie projektów z zakresu cyfrowego wsparcia relacji z klientami oraz umocnienie relacji z polskim oddziałem, poinformowali przedstawiciele Schneider Electric.

Paweł Fraś na czele hubu ds. analityki i sztucznej inteligencji w Schneider Electric

W nową rolę Paweł Fraś wnosi ponad 20-letnie doświadczenie w inżynierii, handlu i zarządzaniu produktami oraz bogate doświadczenie pracy w Schneider Electric. Jest związany z firmą od 16 lat, rozwijając swoje kompetencje i doświadczenie m.in. w takich obszarach jak automatyka przemysłowa czy elektrotechnika. Przed objęciem nowego stanowiska pełnił funkcję dyrektora biznesu Home & Distribution, odpowiadając całościowo za strategię wizerunku, pozycjonowania i sprzedaży produktów firmy skupionych wokół zarządzania energią elektryczną i idei inteligentnych domów, w tym tych związanych z osprzętem elektroinstalacyjnym, oświetleniem, bezpieczeństwem czy wygodą i nowym komfortem użytkowania.

“Transformacja energetyczna i zwrot ku zrównoważonej przyszłości nie mogą odbywać się bez nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i złożona analiza dużych zbiorów danych. To te zjawiska kształtują cyfrową gospodarkę w zasadzie na wszystkich poziomach, o jakich myślimy. Technologie pozwalają nam także myśleć o przyszłości i sprawniej wdrażać założenia zrównoważonego rozwoju. Dlatego cieszę się, że w nowej roli będę mógł nie tylko uczyć się od fantastycznego zespołu ekspertów z całego świata, ale także pracować blisko z naszymi klientami i partnerami, aby wspólnie wykorzystać ich cyfrowy potencjał” – skomentował Paweł Fraś, Analytics and AI Warsaw Hub Director w Schneider Electric.

Paweł Fraś jest absolwentem Wydziału Automatyki i Robotyki na Politechnice Gdańskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu Data Science i Big Data na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *