Zmiany kadrowe

Piotr Muszyński nowym członkiem zarządu eo Networks

Były wiceprezes Orange dołącza do rady nadzorczej eo Networks – spółki należącej do Grupy Euvic – i obok Wojciecha Wolnego, Tomasza Misiaka, Krzysztofa Zawadzkiego oraz Jacka Kujawy, dbać będzie o jej rozwój oraz realizację strategii na rok 2022. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, plany te zakładają przejęcie akcji w Euvic IT S.A (wraz z podmiotami zależnymi), realizację kolejnych akwizycji, pozyskanie dodatkowego inwestora branżowego oraz sprawdzanie możliwości przeniesienia notowań na główny parkiet GPW. Warto nadmienić, iż eo Networks będzie także zarządzać jednym z wiodących filarów biznesowych Grupy Euvic – Infrastruktura IT.

Piotr Muszyński nowym członkiem zarządu eo Networks

Piotr Muszyński przez 17 lat związany był z Orange Polska (dawniej Telekomunikacja Polska), gdzie pełnił obowiązki dyrektora Pionu Obsługi Klienta, dyrektora Dywizji Obsługi i Sprzedaży, a także dyrektora wykonawczego Grupy TP ds. Obsługi i Sprzedaży. W 2008 roku powołany został na członka zarządu TP ds. Operacyjnych, zaś rok później na stanowisko wiceprezesa zarządu TP ds. Operacyjnych. W latach 2016-2018 pełnił rolę wiceprezesa zarządu ds. Strategii i Transformacji Orange Polska S.A.

Obecnie menedżer prowadzi własną działalność gospodarczą i doradczą skupioną na rozwoju infrastruktury i usług społeczeństwa informacyjnego. Jest prezesem spółki inwestycyjnej FixMap, oraz udziałowcem spółki technologicznej Synestica. Piotr Muszyński to także członek Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN oraz doradca społeczny Prezydenta Pracodawców RP ds. teleinformatyki. Za swoje osiągnięcia zawodowe został dwukrotnie wyróżniony nagrodą Złotej Anteny Świata Telekomunikacji w 2010 roku oraz Złotym Cyborgiem podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki w 2011 roku.

Przeczytaj również
Michał Pieprzny nowym szefem SAS Institute Polska

“20-letnia historia spółki eo Networks jest imponująca i udowadnia, jak wiele można osiągnąć na trudnym rynku usług technologicznych. Cieszę się, że będę miał możliwość współpracy z akcjonariuszami jako członek rady nadzorczej. Podzielam ich wizję i podejście do biznesu opartego na skuteczności, systematyczności i etyce zawodowej. Zamierzam aktywnie wspierać zarząd w tworzeniu i realizacji strategii spółki” – skomentował Piotr Muszyński.

Przypomnijmy, że eo Networks oferuje usługi z zakresu rozwoju oprogramowania i serwisu IT. W portfolio jej usług znajdują się m.in.: rozwój dedykowanych rozwiązań webowych i mobilnych, product design czy outsourcing kompetencji IT. W ramach świadczeń serwisowych spółka zapewnia gwarancję i naprawę sprzętu IT, urządzeń z technologią IoT, w tym najbardziej zaawansowanego sprzętu AGD, RTV oraz zarządzanie środowiskiem druku na terenie całego kraju. Firma sprzedaje również produkty i rozwiązania, takie jak: Digital Signage (cyfrowa dystrybucja treści multimedialnych na elektronicznych wyświetlaczach), sprzęt komputerowy, urządzenia drukujące i materiały eksploatacyjne.

“Rok temu staliśmy się częścią dużej grupy technologicznej. Od tamtego czasu wprowadziliśmy istotne zmiany i usprawnienia, rozpoczęliśmy wiele przedsięwzięć oraz inwestycji. Postawiliśmy na dynamiczny rozwój i maksymalne wykorzystanie potencjału. Dołączenie do zespołu eo Networks Piotra Muszyńskiego to kolejny krok na mapie realizacji naszej strategii oraz wzmocnienia segmentu Infrastruktura IT. Piotr to osoba o niezwykle dużym doświadczeniu w branży, z niebanalnym wkładem w budowę społeczeństwa informacyjnego. Dlatego też bardzo cieszy nas perspektywa wspólnych działań na rzecz wzmacniania pozycji rynkowej i dalszego rozwoju spółki” – podsumował Błażej Piech, prezes zarządu eo Networks S.A.

Przeczytaj również
Przemysław Jaroszewski szefem zespołu ds. reakcji na cyberzagrożenia w Standard Chartered
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *