Zmiany kadrowe

Piotr Muszyński z nowymi obowiązkami w Orange Polska

Dotąd Piotr Muszyński był wiceprezesem zarządu ds. operacyjnych, zajmując się także IT. Teraz ma skupić w jednym miejscu odpowiedzialność za strategię, transformację, innowacje i rozwój nowych linii biznesowych.

Piotr Muszyński z nowymi obowiązkami w Orange Polska

Zmiana na tym stanowisku związana jest z tym, że Orange wprowadza nową strukturę organizacyjną firmy, w tym nowe zakresy odpowiedzialności członków zarządu i dyrektorów wykonawczych. Celem jest uproszczenie organizacji tak, aby jak najlepiej wspierała realizację wyzwań stojących przed firmą.

Jednocześnie utworzona została funkcja dyrektora wykonawczego ds. sieci, którą objął Piotr Jaworski. Ze względu na kluczowe znaczenie IT dla prowadzenia biznesu i elastyczności działania, powołany zostanie wkrótce dyrektor wykonawczy ds. IT, podległy bezpośrednio prezesowi zarządu.

Rynek na którym działamy jest bardzo wymagający. Utrzymanie pozycji lidera wymaga od nas zmiany sposobu myślenia, powrotu do korzeni – do koncentracji wszelkich działań wokół klienta i realizacji naszych celów biznesowych” – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Podkreślił, że zmiany mają wzmocnić orientację na klienta – słuchanie i odpowiadanie na jego potrzeby, zaktywizować działania firmy na głównych rynkach, przyśpieszyć rozwój nowych linii biznesowych, takich jak Orange Finanse, Orange Energia i Orange Światłowód a także usprawnić wdrażanie innowacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *