Zmiany kadrowe

Piotr Więcek dołączy do fintechu Erbeo

Menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży finansowej obejmie w Erbeo stanowisko Business Development & Underwriting Managera.

Piotr Więcek dołączy do fintechu Erbeo

Jak poinformowali przedstawiciele Erbeo, Piotr Więcek dysponuje wyjątkową, wszechstronną wiedzą w dziedzinie zarządzania ryzykiem, którą zdobył pracując jako szef ryzyka w firmach takich jak Booste, inviPay i Finea.

W Booste koordynował wdrożenie silnika scoringowego, który pozwolił na obsługę klientów z Polski, Wielkiej Brytanii, Holandii i Irlandii. W Finea wprowadził z powodzeniem nowe produkty finansowe, takie jak finansowanie wkładu własnego pod leasing oraz finansowanie obcokrajowców prowadzących działalność w Polsce. Skrócił też proces onboardingu klientów do kilku minut.

„Stawiam sobie za cel optymalne wykorzystanie danych pochodzących z różnych źródeł, aby umożliwić przedsiębiorcom internetowym utrzymanie płynności finansowej. Moje umiejętności i doświadczenie obejmują badanie i analizę klientów, zarządzanie portfelem wierzytelności czy budowanie procesów onboardingu klienta. Wierzę, że te kompetencje w pełni wykorzystam w Erbeo, pomagając temu fantastycznemu projektowi biznesowemu dynamicznie się rozwijać” – skomentował Piotr Więcek.

Erbeo to start-up z obszaru embedded finance oferujący rozwiązanie, które skraca do minimum odległość między przedsiębiorcą, a pieniędzmi, których w danym momencie potrzebuje. Wyjątkowa procedura oceny zdolności kredytowej, opierająca się na automatycznej analizie danych transakcyjnych pochodzących z platformy sprzedażowej czy rezerwacyjnej, na której osadzona jest działalność danej firmy, pozwala Erbeo na natychmiastowe podjęcie decyzji o przyznaniu finansowania.

„Z sukcesem zbudowaliśmy technologię, która pozwala dziś platformom w prosty sposób udostępniać finansowanie swoim merchantom. Nie zatrzymujemy się jednak i chcemy zaoferować przedsiębiorcom także możliwość aplikowania o finansowanie bezpośrednio. Dlatego zaprosiliśmy Piotra do naszego zespołu. Cenimy jego dotychczasowe osiągnięcia zawodowe i wiedzę. Jestem przekonany, że istotnie wzmocni nasze kompetencje, szczególnie w zakresie finansowania merchantów obecnych na platformach e-commerce” – podsumował Adam Dąbrowski, CEO Erbeo.

Przeczytaj również
Dariusz Kowalczyk-Tomerski wiceprezesem Columbus Energy S.A.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *