StartupyRynek

Polish-Ukrainian Startup Bridge otworzył rekrutację do programu dla ukraińskich startupów

Aplikacje mogą składać startupy będące w fazie pre-seed i seed, które szukają nowych możliwości rozwoju w Polsce i UE. Program przeznaczony jest dla 15 zespołów, z których każdy otrzyma wsparcie w postaci pakietu rozwojowego o wartości 10 000 zł.

Polish-Ukrainian Startup Bridge otworzył rekrutację do programu dla ukraińskich startupów

Jak poinformowali organizatorzy, zespół PUSB i doświadczeni mentorzy realizujący program wsparcia pomogą udoskonalić startupy, aby odkryć unikalne wartości w projektach. Krytycznie ocenią i – jeśli to konieczne – nauczą, jak tworzyć biznesplan, budżet i model finansowy, harmonogram pozyskiwania funduszy oraz strategię. Pod koniec programu jego uczestnicy będą gotowi na perfekcyjny pitch przed inwestorami podczas finałowego wydarzenia projektu jakim jest Demo Day by Kyiv Tech hub w Warszawie!

Kto może wziąć udział w programie?

Startupy ukraińskie będące na etapie pre-seed/seed, które są zainteresowane rozwojem biznesu na rynkach polskim i europejskim. Dwa formalne warunki do spełnienia to: co najmniej 50% udziałów w przedsiębiorstwie powinno należeć do obywatela/obywateli Ukrainy, jak również projekt powinien być rozwijany nie dłużej niż 60 miesięcy (5 lat). Ponadto założyciele startupów lub członkowie zespołu powinni mówić po angielsku na tyle dobrze, aby móc się porozumieć. Priorytetowo traktowane będą firmy, które mają wpływ na powojenną odbudowę Ukrainy. Pobyt fizyczny, oraz rejestracja firmy (lub jednoosobowej działalności) w Polsce nie są obowiązkowymi kryteriami udziału w programie!

Każdy, kto spełnia powyższe kryteria, powinien wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się pod tym linkiem.

Co może otrzymać uczestnik?

  • Indywidualne spotkania z akredytowanymi przez PUSB mentorami.
  • Cykl spotkań case-stage z liderami ukrainskich startupow na poziomie C-level, którzy z sukcesem rozszerzyli swój biznes na cały świat i pozyskali fundusze od międzynarodowych inwestorów oraz aniołów biznesu.
  • Do 10 tys. zł do wydatkowania w formie mentoringu i gotówki na zakup produktów/usług/materiałów*.
  • Bezpłatną przestrzeń coworkingowa w Warszawie w Co-work PUSB dla pracy, spotkań i nieformalnych wydarzeń.
  • Uczestnicy programu wsparcia zostaną zaproszeni na prezentację podczas konferencji w Warszawie (+online) pod koniec roku i będą mieli możliwość spotkać się z zainteresowanymi funduszami Venture Capital z Europy Środkowo-Wschodniej.

Nabór wniosków potrwa do 13 marca 2022 roku. Wyniki zostaną ogłoszone do 14 kwietnia na stronach PUSB na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i Telegramie.

*Zgodnie z warunkami programu ⅓ kwoty wsparcia należy przeznaczyć na pracę z mentorami i ekspertami, resztę można przeznaczyć zgodnie z indywidualnym planem rozwoju i potrzebami każdego startupu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *