Zmiany kadrowe

W Polsce jest już Hewlett-Packard Enterprise i HP Inc

Pod koniec lutego 2015 roku zarejestrowano w Polsce firmę Hewlett-Packard Enterprise sp. z o.o. oraz HP Inc. To druga i trzecia – obok Hewlett-Packard sp. z o.o. – firma tego koncernu w Polsce. Przybliża ona realizację strategii Meg Whitman, CEO HP podziału firmy na HP Inc. i HP Enterprise.

W Polsce jest już Hewlett-Packard Enterprise i HP Inc

Jak się dowiadujemy, podział zasobów obecnego Hewlett-Packard sp. z o.o. w Polsce pomiędzy HP Inc. oraz HP Enterprise zacząć się ma w II połowie roku. Prawdopodobne jest, że Hewlett-Packard Enterprise sp. z o.o. kierować będzie Paweł Czajkowski, obecny dyrektor generalny HP Polska, który firmą tą kieruje już od 10 lat. Z firmą tą związany jest de facto od samego początku, czyli od roku 1991 z ok. 6-letnią przerwą na pracę w firmie Ster-Projekt. Natomiast HP Inc. w Polsce kierować ma Jacek Żurowski szef działu PPS w HP Polska od października 2014 r. W HP pracuje on od 10 lat.

Obie firmy mają zacząć działać jako osobne podmioty – zgodnie z zapowiedziami Meg Whitman – najpóźniej 1 listopada 2015 r., czyli wraz z rozpoczęciem przez Hewlett-Packard nowego roku finansowego. Plan podziału ogłoszono w październiku 2014 r.  HP Inc.  ma skupić się na rozwoju oferty komputerów osobistych i urządzeń wydruku, HP Enterprise zaś na sprzedaży rozwiązań i usług korporacyjnych. Zmiany mają ułatwić realizację obecnej strategii rynkowej firmy. Zakłada ona m.in. wzmocnienie pozycji HP w obszarze działalności usługowej, a także uniezależnienie działalności od segmentu drukarek i komputerów PC.

Przeczytaj również
Kamil Wołkowiński dyrektorem sprzedaży w polskim oddziale itelligence

W ofercie Hewlett-Packard Enterprise znajdą się serwery, pamięci masowe, systemy sieciowe, systemy konwergentne, a także rozwiązania cloud computing. Kierownictwo nad spółką Hewlett-Packard Enterprise obejmie Meg Whitman, obecna dyrektor generalna koncernu HP. Oferta HP Inc. obejmować będzie m.in. komputery osobiste i terminale mobilne, a także urządzenia wydruku. Już teraz zapowiadany jest rozwój oferty HP Inc. w obszarze druku 3D. Spółką pokieruje Dion Weisler, obecny wiceprezes firmy odpowiedzialny za dział Printing and Personal Systems.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *