Zmiany kadrowe

W Polsce jest już Hewlett-Packard Enterprise i HP Inc

Pod koniec lutego 2015 roku zarejestrowano w Polsce firmę Hewlett-Packard Enterprise sp. z o.o. oraz HP Inc. To druga i trzecia – obok Hewlett-Packard sp. z o.o. – firma tego koncernu w Polsce. Przybliża ona realizację strategii Meg Whitman, CEO HP podziału firmy na HP Inc. i HP Enterprise.

W Polsce jest już Hewlett-Packard Enterprise i HP Inc

Jak się dowiadujemy, podział zasobów obecnego Hewlett-Packard sp. z o.o. w Polsce pomiędzy HP Inc. oraz HP Enterprise zacząć się ma w II połowie roku. Prawdopodobne jest, że Hewlett-Packard Enterprise sp. z o.o. kierować będzie Paweł Czajkowski, obecny dyrektor generalny HP Polska, który firmą tą kieruje już od 10 lat. Z firmą tą związany jest de facto od samego początku, czyli od roku 1991 z ok. 6-letnią przerwą na pracę w firmie Ster-Projekt. Natomiast HP Inc. w Polsce kierować ma Jacek Żurowski szef działu PPS w HP Polska od października 2014 r. W HP pracuje on od 10 lat.

Obie firmy mają zacząć działać jako osobne podmioty – zgodnie z zapowiedziami Meg Whitman – najpóźniej 1 listopada 2015 r., czyli wraz z rozpoczęciem przez Hewlett-Packard nowego roku finansowego. Plan podziału ogłoszono w październiku 2014 r.  HP Inc.  ma skupić się na rozwoju oferty komputerów osobistych i urządzeń wydruku, HP Enterprise zaś na sprzedaży rozwiązań i usług korporacyjnych. Zmiany mają ułatwić realizację obecnej strategii rynkowej firmy. Zakłada ona m.in. wzmocnienie pozycji HP w obszarze działalności usługowej, a także uniezależnienie działalności od segmentu drukarek i komputerów PC.

Przeczytaj również
Stane Brlecic został prezesem zarządu S4E

W ofercie Hewlett-Packard Enterprise znajdą się serwery, pamięci masowe, systemy sieciowe, systemy konwergentne, a także rozwiązania cloud computing. Kierownictwo nad spółką Hewlett-Packard Enterprise obejmie Meg Whitman, obecna dyrektor generalna koncernu HP. Oferta HP Inc. obejmować będzie m.in. komputery osobiste i terminale mobilne, a także urządzenia wydruku. Już teraz zapowiadany jest rozwój oferty HP Inc. w obszarze druku 3D. Spółką pokieruje Dion Weisler, obecny wiceprezes firmy odpowiedzialny za dział Printing and Personal Systems.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *