RynekPolecane tematy

Polski system klasy BPM najlepszy w Europie Promocja

Artykuł sponsorowany

Stworzony przez krakowską firmę Webcon system wspierający zarządzanie procesami biznesowymi otrzymał główną nagrodę w konkursie organizowanym przez European SharePoint Community w kategorii Best SharePoint Solution. Oprogramowanie Webcon Business Process Suite zostało uznane za najlepsze spośród oferowanych na rynku rozwiązań bazujących na środowisku SharePoint.

Polski system klasy BPM najlepszy w Europie<span class=sponsorowany> Promocja</span>

Badania pokazują, że produktywność pracowników firm korzystających z systemów Business Process Management wzrasta o 30%-50%. Na produktywność zatrudnionych ma wpływ nie tylko ilość czasu poświęconego zadaniu, ale przede wszystkim jego efektywność. Poprawić ją pomagają rozwiązania takie, jak Webcon BPS – mówi Łukasz Wróbel, WEBCON Head of Business Development Webcon.

Posiadanie rozwiązania, które porządkuje i systematyzuje obieg informacji w firmie jest dziś koniecznością nie tylko dla rozległych organizacji. Możliwość elastycznego definiowania procesów – oraz szybkiej ich automatyzacji – staje się wręcz czynnikiem kluczowym dla powodzenia zadań realizowanych w reżimie projektowym. Rozwiązania wspierające zarządzanie procesami biznesowymi przede wszystkim jednak ułatwiają koordynację prowadzonych w ramach organizacji działań. Wymuszają też realizację procesów według ściśle określonej ścieżki działań. Stąd zaś wynikają naprawdę wymierne korzyści biznesowe.

Biznes potrzebuje uporządkowania poprawiającego produktywność

Badania pokazują, że produktywność pracowników firm korzystających z systemów Business Process Management wzrasta o 30%-50%. Na produktywność zatrudnionych ma wpływ nie tylko ilość czasu poświęconego zadaniu, ale przede wszystkim jego efektywność. Poprawić ją pomagają rozwiązania takie, jak Webcon BPS” – mówi Łukasz Wróbel, dyrektor ds. rozwoju w Webcon. Firmy, które unikają inwestycji w tego typu narzędzia, muszą liczyć się m.in. z większą liczbą pomyłek oraz narastającą – w miarę rozwoju organizacji – dezorganizacją pracy. Webcon BPS pełni właśnie rolę systemu pozwalającego uporządkować obieg informacji i pracy w ramach organizacji.

Oparte na platformie Microsoft SharePoint rozwiązanie w kompleksowy sposób wspiera działania związane z obiegiem informacji i dokumentów oraz organizacją procesów biznesowych. Rozwijany niemal od dekady Webcon BPS wyróżnia się na rynku innowacyjną koncepcją technologiczną i biznesową. Charakterystyczną cechą rozwiązania firmy Webcon jest elastyczność, rozumiana jako możliwość dostosowania funkcjonalności oprogramowania do obsługi wszystkich procesów biznesowych firmy. Uniwersalność systemu i możliwość jego dopasowania do potrzeb firmy ułatwia także systematyczne wprowadzanie usprawnień oraz optymalizacji dotyczących sposobu funkcjonowania organizacji. Dzieje się to na wszystkich szczeblach przedsiębiorstwa.

Webcon BPS  wyposażono w intuicyjny, prosty w obsłudze interfejs, który ułatwia pracę użytkowników, także tych, którzy nie są biegli w obsłudze komputera. System jest też zaprojektowany w sposób zapewniający bezproblemową integrację z innymi, wykorzystywanymi w organizacji rozwiązaniami. Oznacza to brak kosztownych i czasochłonnych projektów wdrożeniowych mających na celu połączenie środowiska Webcon BPS z wyspecjalizowanymi aplikacjami dziedzinowymi.

Webcon BPS najlepszy w Europie

We listopadzie 2015 roku rozwiązanie firmy Webcon otrzymało główną nagrodę w konkursie organizowanym przez European SharePoint Community w kategorii Best SharePoint Solution. Stanowi ona potwierdzenie innowacyjności, funkcjonalności – oraz przydatności oprogramowania. O wyborze zwycięskich rozwiązań w każdej z pięciu kategorii decydowała – w drodze głosowania – społeczność użytkowników rozwiązań SharePoint.

Największą wartością dla nas jest to, że głosy na nasze rozwiązanie oddawali użytkownicy systemów SharePoint z całej Europy. Są to ludzie, którzy na co dzień pracują z systemami BPM i mogą wskazać najlepsze z ich punktu widzenia narzędzie. Napawa dumą i cieszy nas to, że polski produkt najpełniej odpowiada na potrzeby międzynarodowego środowiska” – podkreśla Łukasz Wróbel.

W gronie klientów Webcon znajdują się m.in.: Grupa Tauron, Intersport, LPP, Energa, Polskie Koleje Państwowe, Solar, Answear, Barlinek, Grupa Nowy Styl, a także nowojorska Haddad Brands, która zarządza takimi markami odzieżowymi, jak Nike, Jordan, Converse i Levi’s.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *