Rynek

Premium Fund S.A. przejmuje Glass Cannon Games, kolejny podmiot z branży gamingowej

Notowana na rynku NewConnect spółka Premium Fund S.A., nabyła 100% udziałów w firmie Glass Cannon Games Sp. z o.o. To drugi, po Mousetrap Games, podmiot z branży gamingowej przejęty przez Premium Fund w tym roku.

Premium Fund S.A. przejmuje Glass Cannon Games, kolejny podmiot z branży gamingowej

Glass Cannon Games to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, twórca tytułu „Jars” („Słoiki”), docenionego przez graczy i krytyków na targach Gamescom 2019 w Kolonii. Przejmowana firma posiada autorskie prawa majątkowe do tej gry, które dzięki transakcji zasilają portfolio Grupy Premium Fund. Umowa zakłada udział dotychczasowego wspólnika w nadwyżce zysków z komercjalizacji gry „Jars” z jej twórcami. Siostrzaną spółką Glass Cannon Games jest Glass Cannon Games Unplugged, która pozostała w dotychczasowych rękach. Jak wskazują przedstawiciele Premium Found, planowana jest współpraca między firmami.

„Przejęcie Glass Cannon Games jest zgodne z naszymi planami w zakresie produkcji i dystrybucji gier mobilnych. Mocnym atrybutem firmy jest tytuł „Jars”. Jako Premium Fund poszukujemy w produkcjach naszych spółek innowacji, których w tym tytule nie brakuje” – mówi Edward Mężyk, prezes zarządu Premium Fund S.A. – „To midcore’owa gra o unikalnej grafice i rozbudowanej rozgrywce. Tytuł łączy w sobie cechy gry logicznej i mechanikę tower defendera. Takiej produkcji jeszcze nie mamy w naszej kuźni. Cieszymy się, że będziemy mogli pomóc w rozwoju tego świetnego produktu, by wkrótce pokazać go szerszej publiczności”

Segment gier mobilnych z prognozowanym wyższym wzrostem

Zdaniem ekspertów z agencji Newzoo, gry stały się odskocznią dla użytkowników na całym świecie w okresie tegorocznego lockdownu, co zadecydowało o podniesieniu prognoz tempa rozwoju wartości rynku gier mobilnych. Według analityków, w 2020 roku przychody tego segmentu wzrosną o około 13,3%, wobec 11,3% zakładanych jeszcze w grudniu ubiegłego roku. „Niezależnie od czynników okresowych, rynek gier mobilnych notuje od kilku lat największe wzrosty. To obiecujące perspektywy dla Premium Fund S.A., która dzięki inwestycji w kolejny podmiot w segmencie, będzie czerpać korzyści z długofalowych trendów” – twierdzi Edward Mężyk.

Przeczytaj również
Incuvo ma nowego akcjonariusza - PCF Group

W celu przyspieszenia rozwoju i zgromadzenia społeczności inwestorów zainteresowanych gamingiem, Premium Fund prowadzi obecnie kampanię crowdfundingową na platformie Crowdway.pl. W ofercie akcji o wartości do 2 mln zł spółka chce pozyskać od crowdinwestorów środki na innowacyjne produkcje w segmencie gier mobilnych. Akcja trwać będzie do 1 czerwca br.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.