Zmiany kadrowe

Przemysław Henschke nowym CIO ING Banku Śląskiego

Funkcję dyrektora Pionu IT w ING Banku Śląskim objął Przemysław Henschke, menedżer  z wieloletnim doświadczeniem w branży IT i usługach finansowych, specjalizujący się w kulturze Agile, zwinnym zarządzaniu i transformacjach cyfrowych. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Forystka.

Przemysław Henschke nowym CIO ING Banku Śląskiego
Przemysław Henschke ING Bank Śląski

W dotychczasowej karierze Przemysław Henschke zajmował się m.in. budowaniem organizacji Agile i komunikacji pomiędzy biznesem a IT, optymalizacją działań IT oraz tworzeniem strategii i architektury IT. Brał udział we wdrożeniu Handlobanku. Jako CIO współtworzył Inteligo, Lukas Bank i Polbank EFG. Ma za sobą pobyt w McKinsey, gdzie doradzał największym klientom finansowym z Europy i Bliskiego Wschodu.

W 2012 r. Przemysław Henschke wszedł do zarządu PZU Życie, obejmując funkcję CIO Grupy PZU. Nadzorował tam  jeden z największych projektów Agile w Polsce. Do ING Banku Śląskiego przeszedł z Boston Consulting Group, w którym zajmował się doradztwem na rzecz instytucji finansowych, banków i firm ubezpieczeniowych, głównie przy transformacjach Agile.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *